"SUPER" zapowiedź NVIDII podobno wciąż nadchodzi. Nowe GPU na horyzoncie?

"SUPER" zapowiedź NVIDII podobno wciąż nadchodzi. Nowe GPU na horyzoncie?

Bezpośrednio przed startem targów Computex 2019 w sieci pojawił się enigmatyczny zwiastun NVIDII zapowiadający coś „SUPER”. Wydawało się wtedy, że zielona ekipa chce nieco popsuć mocno wyczekiwaną konferencję AMD, które na Tajwanie zapowiedzieć miało karty graficzne Navi i ujawni jakieś nowe high-endowe GPU z rodziny Turing. Ostatecznie okazało się, że wystąpienie NVIDII nie przyniosło niczego „SUPER”, no chyba, że ktoś ekscytuje się laptopami dla profesjonalistów (NVIDIA Studio) i wiele osób uznało, że firma jedynie trollowała rywala. Z najnowszych doniesień wynika jednak, że tajemniczy teaser wcale nie dotyczył targów Computex 2019 (choć jego data publikacji sugerowała coś innego i na pewno nie była przypadkowa) i NVIDIA wciąż ma coś ekstra w zanadrzu.

Podobno producent szykuje nie jedną, ale dwie „SUPER” karty graficzne.

Jak podaje portal Vonguru, którego redaktorzy zasięgnęli podczas Computex języka u dużych partnerów NVIDII, którzy potwierdzić mieli im, że producent szykuje tak naprawdę nie jedną, ale dwie „SUPER” karty graficzne. Portal zarzeka się, że jego źródła są wiarygodne, a zapowiedź powinna nastąpić już wkrótce, niewykluczone, że w trakcie targów E3 2019, na których prezentowane mają być także nowe grafiki AMD z serii Radeon RX 5700. Nowe modele Zielonych bazować mają na wysokowydajnych GPU z rodziny Turing i jedna z kart pozycjonowana ma być pomiędzy RTX-em 2070 a RTX-em 2080, a druga pomiędzy RTX-em 2080 a RTX-em 2080 Ti. Co więcej, wraz z ich ogłoszeniem oczekiwać mamy cięcia cen RTX-a 2070 oraz 2080, co oznacza, że nowości mogą przejąć dotychczasowe ceny tych produktów.   

Oczywiście radzimy podchodzić do tych rewelacji z dużym dystansem i jak na razie traktować je jak zwykłe plotki, choć coraz częściej mówi się o odświeżeniu Turingów, co wydaje się naturalne, gdyż zbliżamy się powoli do ich pierwszej rocznicy, tym samym coś może być na rzeczy. Źródła, jak zwykle dobrze poinformowanego portalu Videocardz, wskazują jednak, że potencjalnie najszybszą datą debiutu nowych gamingowych kart NVIDII jest sierpień, czyli najpewniej targi Gamescom. Warto przy okazji dodać, że dziennikarze obecni na Computex donoszą z rozmów z partnerami AMD, że nie ustalono jeszcze finalnych cen na modele z GPU Navi, a to ze względu, że trwa wyczekiwanie na odpowiedź z strony NVIDII na architekturę RDNA. Premiera serii Radeon RX 5700 planowana jest jednak na początku lipca i liczymy na to, że na E3 AMD poda konkrety, w tym ceny swoich nowych grafik.

Pokaż / Dodaj komentarze do: "SUPER" zapowiedź NVIDII podobno wciąż nadchodzi. Nowe GPU na horyzoncie?

 0