"Szturm na Spodek". Internauci protestują przeciwko decyzji dotyczącej IEM

"Szturm na Spodek". Internauci protestują przeciwko decyzji dotyczącej IEM

Wczoraj światem fanów e-sportu wstrząsnęła informacja o odwołaniu tegorocznego Intel Extreme Master dla publiczności co ma być konsekwencją zwiększonych środków bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa. Niestety według większości opinii, nawet jeśli decyzja Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka jest słuszna, to podjęto ją zdecydowanie za późno, gdyż nawet jeśli ktoś jest zarażony i wybierał się na targi do katowickiego Spodka, to już zapewne przebywa na miejscu. Ponadto ludzie nie tylko kupili bilety, za które pieniądze zgodnie z oświadczeniem organizatora zostaną zwrócone, ale także opłacili pokoje w hotelach na czas imprezy. Warto podkreślić, że osoby posiadające akredytację prasową lub zawodnicy rozgrywający w ramach IEM 2020 turnieje w grach komputerowych mają wstęp wolny. Podczas gdy część osób zrezygnowała z przybycia do Katowic, tak pozostali postanowili dziś w godzinach porannych udać się pod Spodek, by zamanifestować przeciwko decyzji władz.

Dziś w godzinach porannych pod katowickim Spodkiem pojawiła się grupa osób, która protestowała przeciwko decyzji o odwołaniu IEM 2020 dla publiczności.

Wcześniej na Facebooku zorganizowano wydarzenie „Szturm na Spodek”, w którym udział zapowiedziało około tysiąca użytkowników. Co ciekawe sami pomysłodawcy twierdzili, że akcja powstała wyłącznie w celach humorystycznych, ale niektórzy potraktowali ją jak najbardziej poważnie udając się na miejsce. Początkowo pod katowicką halą pojawiła się dość mała grupa, która z czasem uległa zwiększeniu. Przebywający wówczas na miejscu reporter Polsat News, Michał Mitera przyznał, że nic nie wskazuje na to, aby sytuacja wymknęła się spod kontroli i ostatecznie jego słowa okazały się prorocze no przynajmniej w pewnym stopniu, ponieważ po wyrażeniu czasem niecenzuralnych słów grupa ruszyła w miasto co można było zaobserwować na jednej z prowadzonych na Twitchu transmisji na żywo. Do zgromadzonych wyszedł przedstawiciel organizatora targów, który przeprosił za zaistniałą sytuację prosząc o zachowanie spokoju. Na miejscu pojawiła się nawet policja, która wylegitymowała fanów e-sportu wyrażających wulgarne słowa skierowane pod adresem wojewody.

 IEM 2020 bez udziału publiczności. Koronawirus wpływa na święto graczy

Jeśli chodzi o same rozgrywki podczas Intel Extreme Masters 2020 to Mikołaj „Elazer” Ogonowski będący ostatnim na placu boju polskim reprezentantem odpadł z grupy C żegnając się tym samym z zawodami z bilansem dwóch wygranych oraz trzech przegranych. Najlepszym przedstawicielem grupy Polaka okazał się Lee „INnoVation” Shin Hyung z kolei drugie miejsce przypadło uznawanego za jednego z faworytów turnieju Cho „Maru” Seong Ju. Warto podkreślić, że zgodnie z obietnicą ESL Polska wszelkie mecze mają być transmitowane w internecie, co w pewnym stopniu powinno zrekompensować decyzję o odwołaniu. Walka z koronawirusem trwa w najlepsze z kolei zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia COVID-19 zaraził 79 tysięcy ludzi na całym świecie, natomiast 77 tysięcy przypadków odnotowano w Chinach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: "Szturm na Spodek". Internauci protestują przeciwko decyzji dotyczącej IEM

 0