Radeon RX 590 GME udowadnia, że AMD ma jeszcze spore zapasy GPU Polaris

Radeon RX 590 GME udowadnia, że AMD ma jeszcze spore zapasy GPU Polaris

Architektura Polaris ma już na karku 4 lata, ale najwyraźniej AMD nie skończyło jeszcze z tymi układami GPU i szykuje się do kolejnego recyklingu procesora Polaris 10, pomimo że oferuje już karty graficzne z nowszymi i bardziej zaawansowanymi GPU Navi. Jak donosi portal Expreview, Czerwoni szykują się do wypuszczenia na rynek karty graficznej o nazwie Radeon RX 590 GME, który jest po prostu nieco wolniejszym wariantem Radeona RX 590, czyli w gruncie rzeczy możemy mieć do czynienia z RX 580. Co jednak istotne, raczej nie kupimy tej grafiki w Polsce, ponieważ produkt ten skierowany ma być jedynie na chiński rynek, gdzie sprzedawany będzie we wciąż popularnych w tym kraju kafejkach internetowych i tego typu miejscach. Raczej nie ma jednak czego żałować w tym przypadku.

Czerwoni szykują się do wypuszczenia na rynek karty graficznej o nazwie Radeon RX 590 GME, który jest po prostu nieco wolniejszym wariantem Radeona RX 590.

Radeon RX 590 GME udowadnia, że AMD ma jeszcze spore zapasy GPU Polaris

Co wydaje się najbardziej interesujące w tych okolicznościach, to fakt, że AMD musi posiadać jeszcze spore zapasy magazynowe układów Polaris, przynajmniej tak duże, by zdecydować się na wypuszczenie “nowego” produktu. Karty graficzne z tymi GPU były bardzo popularne w trakcie mody na kopanie kryptowalut i wiele osób zastanawiało się, co stało się z tymi wszystkimi zapasami Polaris, kiedy szał na Bitcoina i innie cyfrowe waluty opadł w 2018 roku. Co prawda od tego czasu AMD sukcesywnie odgrzewało kolejne kotlety z GPU z tej rodziny, ale okazuje się, że producentowi zostało najwyraźniej jeszcze całkiem sporo tych układów. Wracając do modelu Radeon RX 590 GME, jego taktowanie wynosić ma ok. 120 MHz mniej niż w wariancie bez GME w nazwie, co oznacza, że będzie nieco wyższe niż w Radeonie RX 580.

Karty Radeon RX 590 GME dostępne są już w przedsprzedaży u chińskich sprzedawców, w tym w dużym sklepie JD, gdzie zamówić można takie modele, jak: XFX RX 590GME Black Wolf Edition 8GB, ASRock Radeon RX 590 GME Phantom Gaming 8GB OC, Sapphire RX 590 GME 8GB D5 i RX 590 GME Red Dragon 8GB. Brak tego modelu na naszym rynku trudno uznać za stratę, ponieważ obecnie na rynku znaleźć można lepsze opcje dla graczy szukających grafiki ze średniej półki niż Radeon RX 590. Jako przykład niech posłuży GeForce GRX 1660, który nie tylko pochwalić może się wyższą wydajnością, ale i dłuższą żywotnością, a to za sprawą architektury Turing. AMD musi jednak jakoś pozbyć się zapasów magazynowych i sprzedaż w tym kanale dystrybucji wydaje się być najlepszych rozwiązaniem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 590 GME udowadnia, że AMD ma jeszcze spore zapasy GPU Polaris

 0