Radeon RX 6600 opóźniony? Na tę kartę podobno przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać

Radeon RX 6600 opóźniony? Na tę kartę podobno przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać

Na początku tego tygodnia portal Fudzilla donosił, powołując się na swoje źródła, że AMD wypuści na rynek oba Radeony z serii RX 6600 już 11 sierpnia. Okazuje się jednak, że w przyszłym miesiącu zadebiutować może tylko mocniejszy wariant XT. 

Nowe przecieki od Coreteksa wskazują, że Czerwoni podzielą premierę swoich procesorów graficznych Navi 23 w segmencie desktopowych grafik dla graczy. Jak podaje uznany informator, który prawidłowo przewidział datę premiery Radeona RX 6700 XT oraz technologii FidelityFX Super Resolution, bazowy wariant Radeona RX 6600 zostanie opóźniony co najmniej do września. Według Coreteks karta graficzna zadebiutuje we wrześniu lub październiku, co sugeruje, że wciąż nie ma konkretnej daty dla tego konkretnego modelu. Warto również zauważyć, że AMD wciąż nie wypuściło Radeona RX 6700 bez XT w nazwie, mimo że jego wariant XT pojawił się już 4 miesiące temu.

Według Coreteks karta graficzna Radeon RX 6600 zadebiutuje we wrześniu lub październiku.

Oczekuje się, że AMD Radeon RX 6600 będzie wyposażony w 1792 procesory strumieniowe, co jest taką samą konfiguracją jak w kartach RX 6600M (mobilne GPU) i Radeon Pro W6600 dla stacji roboczych. Chociaż data premiery jest sprzeczna z tym, co podawała Fudzilla, nie oznacza to, że AMD nie zapowie obu kart jednocześnie. Prezentacja, która jest obecnie oczekiwana w przyszły czwartek, nadal może zawierać oba modele, z tym że na premierę jednego poczekamy znacznie dłużej. 

Co więcej, tweet od Coreteksa sugeruje, że w najbliższym czasie nie zobaczymy GPU Navi 24. To czwarty i najsłabszy procesor graficzny z rodziny RDNA 2. Oczekuje się, że to GPU zastąpi serię Radeon RX 5500, która była dość popularna na rynku laptopów. Mając to na uwadze procesor graficzny Navi 24 może pojawić się z mobilną serią APU Ryzen 6000 „Rembrandt”.

Radeon RX 6600 XT przetestowany. Jak wypada na tle GeForce'a RTX 3060 Ti?

W tym tygodniu pojawił się również przeciek, który ujawniał, że RX 6600 XT został przetestowany w popularnym chińskim benchmarku o nazwie Ludashi i zdobył 599007 punktów. W systemie rankingowym benchmarków RX 6600 XT uzyskał wynik dokładnie taki sam jak GeForce RTX 3060 Ti od NVIDII. To może wydawać się nieco zaskakujące, ponieważ RX 6600 XT często był uważany za przyszłego konkurenta RTX 3060 12 GB.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 6600 opóźniony? Na tę kartę podobno przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać

 0