Radeon RX 6600 XT również z 12 GB pamięci GDDR6? ASRock rejestruje karty w EEC

Radeon RX 6600 XT również z 12 GB pamięci GDDR6? ASRock rejestruje karty w EEC

Zdaje się, że Radeon RX 6700 XT to nie jedyna nowa karta graficzna planowana przez AMD, która wyposażona będzie w 12 GB pamięci GDDR6. A tak przynajmniej wynika z najnowszych przecieków z EEC (Eurasian Economic Commission), gdzie firma ASRock zarejestrowała właśnie modele Radeon RX 6600 XT z taką samą pojemnością VRAM-u. Co więcej, w przeciwieństwie do tego, co sugerowały poprzednie przecieki, RX 6700 zarejestrowano w EEC jako kartę z 6 GB pamięci na pokładzie. Oczywiście nie są to oficjalne informacje, ale choć zdarza się, że producenci rejestrują nowe produkty „na zaś”, to przeważnie pojawienie się ich w bazie danych komisji sugeruje ich rychłą premierę.  

ASRock zarejestrowała właśnie w EEC modele Radeon RX 6600 XT z 12 GB pamięci VRAM na pokładzie.

Jak na razie niewiele dociera do nas informacji na temat podstawowych wersji (bez XT w nazwie) kart graficznych AMD opartych o układ Navi 22. Poprzednie plotki sugerowały jednak, że zarówno Radeon RX 6700 XT, jak i Radeon RX 6700, mogą otrzymać 12 GB pamięci GDDR6, ale dane z EEC zdają się sugerować coś zgoła odmiennego i wygląda na to, że niższy model wyposażony będzie jedynie w 6 GB. Jest to jednak o tyle dziwne, że będący reprezentantem niższej półki Radeon RX 6600 XT posiadać ma na pokładzie 12 GB VRAM-u (zapewne obsługiwane przez 192-bitową szynę), tak samo jak RX 6700 XT. Różnice mogą się tu jednak sprowadzać to mocnego przycięcia Navi 22 w ramach procesorów strumieniowych i innych elementów. 

Z wniosku o rejestrację wynika, że ASRock obecnie planuje model Phantom Gaming D OC i trzy karty Challenger, z czego jedną Radeon RX 6700. Z ujawnionych przez AMD informacji wynika, że grafiki Radeon RX 6700 bazować będą na układach chłodzenia wyposażonych w podwójne wentylatory, a Radeon RX 6600/6500 powinny otrzymać cooler z pojedynczym wentylatorem. Kiedy możemy spodziewać się kart graficznych RDNA 2 z niższej półki? Prawdopodobnie pod koniec bieżącego kwartału, a tak przynajmniej sugerują nieoficjalne doniesienia. Plany te jednak mogą ulec zmianie, szczególnie jeśli wciąż będą takie problemy z podażą dotychczasowych Radeonów z serii RX 6000.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 6600 XT również z 12 GB pamięci GDDR6? ASRock rejestruje karty w EEC

 0