Radeon RX 6700 XT - nowe przecieki na temat ceny i dostępności karty graficznej AMD

Radeon RX 6700 XT - nowe przecieki na temat ceny i dostępności karty graficznej AMD

Już jutro spodziewamy się oficjalnej prezentacji nowej karty graficznej AMD z rodziny RDNA 2, a konkretnie Radeona RX 6700 XT, a niewykluczone, że Czerwoni pochwalą się również podstawowym modelem z tej serii, czyli Radeon RX 6700 (choć zdaje się to mniej prawdopodobne). Tu trzeba pochwalić AMD, że udało się im utrzymać nadchodzące modele w sporej tajemnicy, bo choć wiemy, czego możemy się spodziewać, to jednak konkretnych przecieków, które przecięłyby wszelkie spekulacje na temat nadchodzącej serii, nie było tak dużo, co w tej branży nie zdarza się często. W sieci pojawiły się jednak nowe doniesienia na temat Radeon RX 6700 XT, które zdają się zdradzać najbardziej pikantne informacje na temat tej karty, czyli cenę i dostępność na premierę. 

W sieci pojawiły się właśnie nowe doniesienia na temat Radeon RX 6700 XT, które zdają się zdradzać najbardziej pikantne informacje na temat tej karty...

 

Nowy przeciek zdradza datę premiery karty graficznej Radeon RX 6700 XT

I tak, potwierdzają one, że jutro, 3 marca, rzeczywiście możemy się spodziewać prezentacji Radeona RX 6700 XT, a jego cena wynosić ma od 479 USD do 499 USD za wersje referencyjne (w naszym kraju powinno być to ok. 2300 zł).  Za autorskie warianty od partnerów AMD zapłacimy jednak więcej i tu cena zależna będzie już mocno od konkretnego modelu. Moore's Law is Dead (kanał YouTube, który zasłynął w przeszłości zarówno sprawdzonymi informacjami ze świata GPU, jak i takimi, które się nie potwierdziły) sugeruje ponadto, że dostępność Radeona RX 6700 XT na premierę będzie lepsza niż poprzednich kart z rodziny RDNA 2. Nie wiemy jednak, skąd mają pochodzić te informacje, a poza tym niedawno pojawiły się w sieci plotki sugerujące coś zupełnie odwrotnego, więc nie wiemy komu tu wierzyć. 

Radeon RX 6700 XT ma bazować na GPU NAVI 22 XT, które najprawdopodobniej oferuje 40 CU, co daje 2560 procesorów strumieniowych. Na pokładzie zapewne znajdziemy też 12 GB pamięci GDDR6 obsługiwane przez 192-bitową szynę. Referencyjny Radeon RX 6700 XT podobno oferować ma porównywalną wydajność do GeForce’a RTX 3060 Ti, którego oficjalna cena to 399 USD. Warianty OC zbliżać mają się jednak do GeForce’a 3070. Z poprzednich przecieków wiemy również, że Radeon RX 6700 XT powinien trafić na sklepowe półki 18 marca. Ciekawe, czy AMD podejmie jakieś działania, które zapobiegną wykupowaniu tej karty przez górników kryptowalut, tak jak NVIDIA ostatnio zrobiło z GeForcem RTX 3060. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 6700 XT - nowe przecieki na temat ceny i dostępności karty graficznej AMD

 0