Radeon RX 6900 XT z nowym rekordem. Flagowiec AMD wykręcony do 3,3 GHz

Radeon RX 6900 XT z nowym rekordem. Flagowiec AMD wykręcony do 3,3 GHz

Profesjonalni overclockerzy ponownie wzięli na tapetę flagową kartę graficzną AMD, czyli Radeon RX 6900 XT i postanowili sprawdzić, na co tak naprawdę ją stać, wyciskając z niej ostatnie soki. Pozwoliło to na uzyskanie rekordowego wyniku podkręcania GPU do poziomu 3,3 GHz, który został osiągnięty przez zespół OGS z Grecji na modelu PowerColor Radeon RX 6900 XT Ultimate. Tu warto wspomnieć, że autorskie warianty AMD Radeon RX 6900 XT od jakiegoś czasu otrzymują upgrade Big Navi 21 XTXH (wyselekcjonowane GPU nieco wyższej jakości). Takowe układy otrzymały już modele ASUS ROG STRIX LC TOP, Sapphire TOXIC Extreme, PowerColor Red Devil / Liquid Devil Ultimate i ASRock OC Formula. 

PowerColor Radeon RX 6900 XT Ultimate został podkręcony do  3,3 GHz, co jest nowym rekordem OC. 

Radeon RX 6900 XT z nowym rekordem. Flagowiec AMD wykręcony do 3,3 GHz

Navi 21 XTXH to nie tylko procesor graficzny po binningu z wyższymi częstotliwościami, ale także zwiększony limit taktowania do 4,00 GHz, co umożliwia overclockerom osiągnięcie rekordowych prędkości dzięki wykorzystaniu ciekłego azotu. Poprzedni rekord podkręcania dla karty graficznej AMD Radeon RX 6900 XT został osiągnięty przez Der8auera, który uzyskał częstotliwość GPU 3,2 GHz w grafice PowerColor Liquid Devil Ultimate. Wygląda na to, że karta graficzna Ultimate PowerColor po raz kolejny udowadnia swój wysoki potencjał w podkręcaniu i dzięki rekordowemu 3,3 GHz utrzymuje koronę. Co więcej, podczas gdy poprzedni rekord częstotliwości 3,2 GHz nie został poddany syntetycznym benchmarkom, tak tym roku zdecydowano się na taki krok.

Radeon RX 6900 XT z nowym rekordem. Flagowiec AMD wykręcony do 3,3 GHz

Dzięki podkręceniu GPU do 3,3 GHz (dokładnie 3321 MHz) AMD Radeon RX 6900 XT uzyskał ponad 41000 punktów w teście grafiki 3DMark Time Spy Extreme i łączny wynik ponad 37000 punktów, co jest wręcz zdumiewające. To sprawia, że ​​karta jest najwydajniejszą i jedyną kartą graficzną, która osiągnęła tak wysoki wynik w rankingach pojedynczych GPU. PowerColor po raz kolejny ma powody do zadowolenia, gdyż pokazuje prawdziwy potencjał architektury Big Navi. Jeśli udało się uzyskać na tyle stabilne 3,3 GHz, by przeprowadzić test 3DMark Fire Strike Extreme, to z pewnością wkrótce możemy oczekiwać kolejnych rekordów sięgających co najmniej 3,5 GHz (oczywiście z użyciem ciekłego azotu). a

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 6900 XT z nowym rekordem. Flagowiec AMD wykręcony do 3,3 GHz

 0