Radeon RX 7600 ma problem z niektórymi kablami 6+2 pin

Radeon RX 7600 ma problem z niektórymi kablami 6+2 pin

Z jednej z recenzji referencyjnego Radeona RX 7600 wynika, że budowa karty nie została do końca przemyślana przez AMD. O problemie na własnej skórze mogą przekonać się osoby, które nie posiadają "odpowiedniej" końcówki w przewodzie zasilającym 6+2 pin. Okazuje się, że nie wszystkie tego typu kable można bez problemu podłączyć do Radeona RX 7600.

Nie wszystkie przewody nadają się do zasilania Radeona RX 7600

Wszyscy pamiętamy głośną sprawę z topiącymi się złączami zasilania kart graficznych GeForce RTX 4090. W sieci pojawiło się wówczas dość sporo głosów jakoby to użytkownicy popełniali błąd w trakcie montażu. Dokładniej mówiąc, zarzucano im nieprawidłowe dociśnięcie samej wtyczki. Właśnie dlatego dość niepokojący wydaje się nowo odkryty problem referencyjnej wersji Radeona RX 7600.

Wariant Made by AMD zasilany jest za pomocą przewodu z końcówką 8 pin. Jak się jednak okazało, niestety nie wszystkie przewody są odpowiednie.

Jak wynika z recenzji serwisu TechPowerUp, najnowsza karta graficzna AMD nie została najlepiej zaprojektowana. Wariant Made by AMD zasilany jest za pomocą przewodu z końcówką 8 pin. Jak się jednak okazało, niestety nie wszystkie przewody są odpowiednie. Niektóre z nich posiadają w górnej części wystające plastikowe elementy, które mogą wchodzić w kolizję z backplate samej karty. Takie wypustki, w postaci łączenia, posiadają głównie końcówki 6+2 pin.

Winny jest backplate

W rezultacie nie da się prawidłowo podłączyć przewodu zasilającego tak, aby ten wszedł do końca w złączu. Problem nie występuje oczywiście jeśli weźmiemy kabel z końcówką, na której nie ma żadnych dodatkowych, wystających elementów. Nie powinno być zatem kłopotu z podłączeniem przewodu zakończonego na stałe 8-pinową wtyczką (bez możliwości rozdzielenia jak w przypadku 6+2 pin).

Nieprawidłowo dociśnięty kabel RX 7600

Źródło: TechPowerUp

 

Sam problem stwarza wspomniany backplate, który jest po prostu zbyt blisko złącza zasilania. Osoby, które już wcześniej składały komputer powinny zorientować się, że coś jest nie tak i zamienić przewód na inny lub posłużyć się przedłużką. Niedoświadczeni mogą jednak nie zwrócić uwagi, że kabel nie jest prawidłowo dociśnięty.

AMD planuje sprzedawać referencyjne karty za jakiś czas. Ciekawe czy klienci zostaną powiadomieni o możliwości wystąpienia tego problemu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 7600 ma problem z niektórymi kablami 6+2 pin

 0