Radeon RX 7900 - customowe modele niektórych producentów powinny być gotowe w dniu premiery

Radeon RX 7900 - customowe modele niektórych producentów powinny być gotowe w dniu premiery

Jeden z zagranicznych portali donosi, że niereferencyjne modele nadchodzących Radeonów z serii RX 7900 powinny być gotowe w dniu premiery. Oznacza to, że już 13 grudnia, do sprzedaży mogą trafić autorskie konstrukcje niektórych producentów. 

AMD ogłosiło konkurencję dla nowej generacji kart NVIDII. Teraz pozostało czekać na zapełnienie półek sklepowych Radeonami z serii RX 7900. Ich premierę zaplanowano na 13 grudnia. Jeszcze wczoraj pojawiły się informacje, że w momencie debiutu, dostępne mają być wyłącznie referencyjne konstrukcje, a na niestandardowe wersje będziemy musieli poczekać 1-2 tygodnie. To mało optymistyczny scenariusz, ponieważ większość konsumentów wolałaby raczej mieć jakiś wybór już od samego początku. Tę kwestię poruszył jeden z zagranicznych portali, ComputerBase, według którego niektórzy partnerzy AMD powinni zdążyć z przygotowaniami swoich customowych Radeonów RX 7900 do premiery. Wcześniej mówiło się, że 13 grudnia, firmy te będą oferować wyłącznie rebrandowane konstrukcje referencyjne, które swoją drogą wydają się dość ciekawą opcją.

Jak donosi jeden z zagranicznych portali, niektórzy partnerzy AMD powinni zdążyć z przygotowaniami swoich customowych Radeonów RX 7900 do premiery. Istnieje także szansa, że część producentów uruchomi przedsprzedaż niestandardowych wersji Radeonów tuż po ich oficjalnym wprowadzeniu.

Istnieje także szansa, że część producentów uruchomi przedsprzedaż niestandardowych wersji Radeonów tuż po ich oficjalnym wprowadzeniu. Niektóre firmy zaprezentowały już wygląd autorskich wariantów, niestety bez żadnych szczegółów na ich temat. Brak customowych modeli od wszystkich marek na starcie nie powinien być spowodowany niską podażą ze strony AMD. Czerwoni przygotowali podobno duży zapas swoich nadchodzących kart graficznych.

To dobra wiadomość z punktu widzenia konsumentów, ponieważ wysoka dostępność zapobiegnie celowym podwyżkom cen. Więcej informacji o nowych Radeonach uzyskamy dopiero za niespełna 3 tygodnie, chyba, że wcześniej pojawią się jakieś przecieki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 7900 - customowe modele niektórych producentów powinny być gotowe w dniu premiery

 0