Radeony RX 6000 - zdjęcie i nowe rendery, w tym modelu z dwoma wentylatorami

Radeony RX 6000 - zdjęcie i nowe rendery, w tym modelu z dwoma wentylatorami

AMD zaczęło intensywnie promować swoją nadchodzącą serię kart graficznych Radeon RX 6000, która bazować będzie na architekturze RDNA 2. Wczoraj czerwona ekipa podzieliła się z nami pierwszym renderem high-endowego modelu z tej rodziny, ujawniając tym samym wygląd karty (co ciekawe ten miejscami mocno przypomina obudowę kart Founders Edition od NVIDII z poprzedniej generacji). Dziś mamy zaś nie tylko kolejne grafiki, ale i prawdziwe zdjęcie nowego dziecka AMD. Te zaprezentowane zostały przez popularnego w naszej branży youtubera JayzTwoCents, który tym samym potwierdził design kart Radeon RX 6000. Niestety ograniczył się jedynie do ich wyglądu i nie dowiedzieliśmy się przy okazji niczego nowego na temat ich specyfikacji czy możliwości.

JayzTwoCents przygotował dla nas nie tylko kolejne grafiki, ale i prawdziwe zdjęcie nowego dziecka AMD...

Dwa rendery nadchodzących kart graficznych AMD zaprezentowane przez JayzTwoCents pokazują przede wszystkim design coolerów zastosowanych w serii Radeon RX 6000. W pierwszym przypadku możemy zobaczyć system chłodzenia oparty na trzech wentylatorach, który prezentowany był już wczoraj przez producenta. Nieco dalej na materiale youtubera pokazana jest jednak nowa karta z dwoma wentylatorami, ale praktycznie o tym samym designie i najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z nieco przyciętą wersją Big Navi (21). Spekuluje się, że modele z chłodzeniem z potrójnym wentylatorem trafią na rynek w ramach serii Radeon RX 6900, natomiast te z dwoma wentylatorami to serie Radeon RX 6800 lub RX 6700. Co ciekawe jednak, te drugie także posiadają dwa 8-pinowe złącza zasilania.

Przypominamy, że AMD zaplanowało oficjalną prezentację kart graficznych z serii Radeon RX 6000 na 28 października i zapewne dopiero tego dnia producent ujawni wszystkie szczegóły na temat ich specyfikacji, cen i daty premiery. Do tego czasu możemy jednak liczyć na przecieki i nieoficjalne doniesienia, które powinny zdradzić najważniejsze szczegóły. Czerwoni potwierdzili już, że architektura RDNA 2, która wykorzystywana jest także w next-genowych konsolach, oferuje sprzętowe wsparcie dla technologii ray tracingu i ciekawe, jak śledzenie promieni w czasie rzeczywistym od AMD wypadać będzie w porównaniu z tym. co oferuje w tym zakresie NVIDIA. Plotki sugerują także, że choć nowe Radeony mogą nie dogonić flagowego modelu Zielonych (GeForce RTX 3080) pod względem wydajności, to jednak będą bardzo korzystnie wycenione przez AMD.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeony RX 6000 - zdjęcie i nowe rendery, w tym modelu z dwoma wentylatorami

 0