Radiatory dla dysków SSD są coraz większe. TeamGroup prezentuje 3 nowe rozwiązania

Radiatory dla dysków SSD są coraz większe. TeamGroup prezentuje 3 nowe rozwiązania

Producent pamięci i pamięci masowej dla komputerów PC, TeamForce, ujawnia co pokaże na targach Computex 2023. W oficjalnym oświadczeniu prasowym firma prezentuje pamięci DDR5, chłodzenie  AiO oraz pamięci flash USB. Niemniej jednak, wyróżniającym się elementem są trzy nowe radiatory M.2 SSD.

Przejście na wydajną pamięć masową M.2 NVMe PCIe Gen5 spowodowało, że bardziej wydajne rozwiązania termiczne stały się koniecznością. Aby przeciwdziałać problemom z wydajnością związanym z przegrzewaniem, większość użytkowników komputerów PC korzystających z tych superszybkich dysków SSD będzie potrzebować solidnego radiatora, a w niektórych przypadkach może być konieczne aktywne chłodzenie. Mamy nadzieję, że firma nie będzie przywoływać bolesnych wspomnień i hałasu wywoływanego małymi wentylatorkami, które niektórzy mogą pamiętać choćby z aktywnego chłodzenia mostków na płytach.

Coraz szybsze dyski ssd potrzebują wydajnego chłodzenia. TeamGroup odpowiada na zapotrzebowanie i wprowadza na rynek 3 nowe radiatory.

TeamGroup twierdzi, że wychodzi naprzeciw temu istniejącemu zapotrzebowaniu i przygotował trzy radiatory SSD M.2 o nazwie T-Force Dark AirFlow Cooler. Zostały one specjalnie zaprojektowane do współpracy z najnowszymi flagowymi dyskami SSD PCIe Gen5 firmy T-Force, w tym z T-Force Z54A SSD, który osiąga prędkość transferu na poziomie 14,3 GB/s. Radiatory mogą być również stosowane z pamięciami M.2 2280 innych producentów dysków SSD.

Jak podaje producent, zestawy "wyposażone w specjalnie zaprojektowany aluminiowy radiator o wielu warstwach i rurkach cieplnych przechodzących przez nie". Co więcej, wszystkie modele posiadają aktywny wentylator chłodzący, choć nie jest on widoczny na zdjęciach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radiatory dla dysków SSD są coraz większe. TeamGroup prezentuje 3 nowe rozwiązania

 0