Rainbow Six Siege wciąż popularny. Gra przyciągnęła 50 mln graczy

Rainbow Six Siege wciąż popularny. Gra przyciągnęła 50 mln graczy

Wszystko wskazuje na to, że popularność Rainbow Six Siege od momentu premiery pod koniec 2015 roku regularnie rośnie. Po osiągnięciu poziomu 45 mln graczy Ubisoft potwierdził, że tytuł w ciągu tych czterech lat odpaliło łącznie aż 50 milionów osób na całym świecie. Jeden z większych sukcesów produkcja świętowała również dwa lata temu i wówczas statystyki mówiły o 20 milionach graczy, z kolei w kwietniu 2018 roku ta ilość zwiększyła się do 30 mln. Warto podkreślić, że najlepszym miesiącem dla Rainbow Six Siege był czerwiec 2018 roku, kiedy to zgodnie z wykresami Steam w szczytowym momencie zalogowało się 140 tysięcy użytkowników, zaś ostatnio było to nieco poniżej 176 tysięcy. Mimo iż może nie są to imponujące statystyki to należy wziąć pod uwagę fakt, że produkt dostępny jest również na głównej dla Ubisoftu platformie, czyli Uplay.

Rainbow Six Siege zdołał przyciągnąć uwagę 50 mln graczy.

Rainbow Six Siege to jeden z kluczowych dla francuskiego wydawcy tytułów z powodu generowania niemałych przychodów płynących nie tylko z bezpośredniej sprzedaży gry, ale także dostępnych mikrotransakcji. Tylko w czerwcu Ubisoft zarobił na nich 36,8 mln dolarów. Nic więc dziwnego, że deweloperzy w ogóle nie myślą o stworzeniu następnej odsłony tej zapoczątkowanej w 1998 roku marki, a skupiają się na rozszerzaniu już istniejącego epizodu dostarczając nowe dodatki czy różnego rodzaju specjalne wydarzenia. Najprawdopodobniej gra zostanie przeniesiona też na konsolę PlayStation 5 i Project Scarlett. Warto przypomnieć, że niedawno Ubisoft zapowiedział nowy sezon w Rainbow Six Siege, a także udostępnienie dwóch wersji battle pasa — płatnego oraz całkowicie darmowego.

Operacja Ember Rise wprowadza m.in. przerobioną lokację Kanal i dwóch nowych operatorów. Pierwszy to peruwiańska specjalistka od zadań specjalnych Amaru, która korzysta ze sprzętu w postaci haka Garra umożliwiającego jej na bardzo szybkie i praktycznie bezproblemowe dostanie się do budynku przez okno. Urządzenie wykorzystamy maksymalnie cztery razy na rundę i nie zabijemy nim napotkanych po drodze przeciwników. Drugim operatorem jest żołnierz o imieniu Goyo korzystający domyślnie z tarczy Wulkan.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rainbow Six Siege wciąż popularny. Gra przyciągnęła 50 mln graczy

 0