Raper 2 Milly pozwie Epic Games za wykorzystanie jego tańca w Fortnite

Raper 2 Milly pozwie Epic Games za wykorzystanie jego tańca w Fortnite

Fortnite to jedna z najpopularniejszych produkcji ostatnich czasów, która zdobyła tytuł Gry Roku w plebiscycie Golden Joystick Awards 2018, wyprzedzając m.in. tegoroczny hit PlayStation 4 - God of War. Za sukcesem tego darmowego battle royala stoją także statystyki, bo Fortnite od debiutu pod koniec 2017 roku wygenerowało wiele milionów dolarów przychodów i to opierając się na modelu free-to-play. Oczywiście duże znaczenie ma tutaj opcjonalny sklep z mikropłatnościami, z którego usług użytkownicy gry ochoczo korzystają. Elementem wyróżniającym tytuł Epic Games na tle wielu innych produkcji jest możliwość wykonywania dość ciekawie wyglądających emotek. Warto tutaj wspomnieć, że ich wielkim fanem okazał się popularny piłkarz Atletico Madryt, Antoine Griezmann, wykonując jedną z nich po strzelonej bramce.

Raper 2 Milly chce pozwać Epic Games za wykorzystanie jego tańca w bijącym rekordy popularności Fortnite.

Raper 2 Milly pozwie Epic Games za wykorzystanie jego tańca w Fortnite

Niestety nie wszystkim obecność tego rodzaju urozmaicenia przypadła do gustu, bo jak wynika z najnowszych informacji, raper 2 Milly zamierza pozwać twórców Fortnite za obecność emotki Swipe It, bazującej na jego tańcu Milly Rock. Swipe It mogliśmy odblokować wykupując pakiet Sezonu 5. I chociaż ten zakończył się już jakiś czas temu, a taniec nie jest dostępny do odblokowania, to większość osób nadal może go używać w grze. Jak przyznał popularny w wielu kręgach raper, wszyscy zaczęli mu mówić o tym, że jego taniec jest dostępny w Fortnite do kupienia za realne pieniądze, co zaczęło go irytować. Taniec Milly Rock zyskał sławę i był obecny w wielu innych projektach, ale jak widać z tym problemu 2 Milly nie ma.

Ciężko obecnie ocenić, czy pozew przeciwko Epic Games ma jakiekolwiek szanse powodzenia, o tym ostatecznie zdecyduje sąd. Część prawników uważa, że sprawa może być trudna do przeprowadzenia, bo prawo autorskie nie wyróżnia praw do choreografii. Swoją drogą to nie pierwszy przypadek, kiedy gwiazda muzyki ma zastrzeżenia do Fortnite. Kilka miesięcy temu raper Chance stwierdził, że jeśli deweloperzy czerpią zyski z wymyślonych przez nich tańców, to powinni podzielić się z nimi częścią pieniędzy. Chance jednak nie zdecydował się na wytoczenie Epic Games procesu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Raper 2 Milly pozwie Epic Games za wykorzystanie jego tańca w Fortnite

 0