Razer Book 13 - ciekawy ultrabook klasy Intel Evo, który stawia na mobilność i produktywność

Razer Book 13 - ciekawy ultrabook klasy Intel Evo, który stawia na mobilność i produktywność

Firma Razer zaprezentowała dzisiaj zupełnie nowy laptop - Razer Book 13. Ten nowy, został stworzony z myślą o użytkownikach biznesowych, którzy docenią ultramobilną i stylową konstrukcję z najcieńszymi ramkami ekranu o przekątnej 13,4”, wydajny procesor Intel 11. generacji i liczne połączenia. Razer Book 13 został stworzony z pojedynczego bloku aluminium, dzięki czemu jest wytrzymały, a anodowane wykończenie w kolorze białej rtęci, nadaje mu klasę oraz dodatkową warstwę odporności na zarysowania. Razer Book 13 to kompaktowy towarzysz o wadze poniżej 1,4 kg i grubości tylko 15,15 mm, który nie będzie stanowił istotnego obciążenia w trakcie podróży. Razer nie powstrzymał się tu nawet przed implementacją podświetlenia klawiszy (indywidualnego) w systemie Chroma RGB, ale gamingowy rodowód zobowiązuje.

Razer Book 13 został stworzony z myślą o użytkownikach biznesowych, którzy docenią ultramobilną i stylową konstrukcję.

Po bokach klawiatury znajdują się dwa głośniki wspierane przez technologię inteligentnego wzmacniacza, dostrojonych za pomocą technologii THX Spatial, która zapewniać ma dźwięk w 360 stopniach. Z przodu zaś znajduje się duży, szklany panel dotykowy (obsługiwany przez sterowniki Windows Precision). Wewnątrz 13-calowego notebooka znajduje się najnowszy procesor 11. generacji firmy Intel - w niektórych modelach Intel Core i7-1165G7, który przy wykorzystaniu technologii Intel Turbo Boost osiąga taktowanie do 4,7 GHz. Wraz z nowym procesorem 11. generacji do laptopa trafiła nowa i ulepszona, zintegrowana karta graficzna Iris Xe, a za chłodzenie procesora odpowiada unikalne rozwiązanie oparte na komorze parowej, która ogranicza emisję ciepła i hałasu. Razer Book 13 jest wyposażony w nawet do 16GB pamięci RAM i do 512GB pamięci masowej SSD.

Razer Book 13 - ciekawy ultrabook klasy Intel Evo, który stawia na mobilność i produktywność

Razer Book 13 spełnia również wymagania standardu Intel Evo. Jest to elitarna klasa urządzeń mobilnych, oferujących m.in. technologię natychmiastowego wybudzania, która pozwala na wznowienie pracy w mniej niż sekundę, bardzo szybki czas reakcji, nie mniej niż 9 godzin rzeczywistego czasu pracy baterii na komputerach z wyświetlaczami FHD i co najmniej 4 godziny pracy na baterii po 30 minutach ładowania. Laptop został wyposażony również w specjalnie skalibrowany ekran o przekątnej 13,4 cala z najcieńszymi na świecie ramkami (pośród laptopów z wyświetlaczami o identycznej przekątnej) i współczynniku proporcji 16:10. Ten niemal bezramkowy ekran jest dostępny w różnych konfiguracjach - od Full HD+ (bezdotykowy) po rozdzielczość UHD+ z obsługą dotykiem. Każdy wyświetlacz jest fabrycznie skalibrowany i pokrywa 100% przestrzeni kolorów sRGB. Modele Razer Book 13 z obsługą dotyku są pokryte szkłem Gorilla Glass 6 z powłoką antyrefleksyjną dla zwiększenia trwałości i lepszej widoczności. W górnej części ekranu znajduje się kamera internetowa HD z układem 4 mikrofonów i ze wsparciem dla Windows Hello, które zapewnia szybki i bezpieczny dostęp.

Noteook jest wyposażony w dwa porty Thunderbolt 4 (USB-C), port USB-A 3.2 Gen 2, port combo 3,5 mm i pełnowymiarowe złącze HDMI 2.0. Dodatkowo urządzenie ma gniazdo kart microSD, które pozwala na szybkie zwiększenie dostępnej pamięci lub przesyłanie plików z aparatu lub telefonu. Book 13 oferuje także w kartę bezprzewodową Intel Wi-Fi 6 AX 201 z najnowszymi protokołami bezprzewodowymi, w tym Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1. Cena Razer Book 13 Intel Core i5 zaczyna się od 1299,99 EUR (sugerowana cena detaliczna). Będzie on dostępny w listopadzie 2020 r. wyłącznie w sklepach Razer.com i RazerStore na całym świecie. Laptopy Razer Book 13 Intel Core i7 zaczynają się od 1699,99 EUR (sugerowana cena detaliczna). Będą dostępne w listopadzie 2020 r. na Razer.com, punktach sprzedaży detalicznej RazerStore oraz u wybranych sprzedawców detalicznych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Azji i Pacyfiku, i Chin.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer Book 13 - ciekawy ultrabook klasy Intel Evo, który stawia na mobilność i produktywność

 0