Razer i Fossil prezentują smartwatch Razer X Fossil Gen 6

Razer i Fossil prezentują smartwatch Razer X Fossil Gen 6

Razer ogłosił rozpoczęcie współpracy z producentem zegarków, firmą Fossil. Jej celem ma być wprowadzenie na rynek limitowanej edycji smartwatcha: Razer X Fossil Gen 6. Nowa wspólna marka będzie korzystać z platformy Fossil Gen 6. Smartwatch wyposażono również w trzy ekskluzywne tarcze zegarowe Razera - analogową, tekstową i Chroma, a także w dwa stylowe wymienne paski. Razer X Fossil Gen 6 będzie dostępny na całym świecie już w tym miesiącu w cenie 329 USD w ograniczonej ilości zaledwie 1337 sztuk.

Razer X Fossil Gen 6 to smartwatch oparty na platformie Snapdragon Wear 4100+, która zapewnia użytkownikom większą szybkość i wydajność, w tym krótszy czas ładowania aplikacji, responsywność działania oraz mniejsze zużycie energii. Według deklaracji producenta mowa o 30% wzroście wydajności. Sprzęt zawiera funkcje związane z dbałością o kondycję psychofizyczną. Urządzenie pojawia się na rynku zaledwie kilka miesięcy po uruchomieniu skierowanej do graczy inicjatywy Razer, Champions Start From Within. "Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z firmą Fossil podczas projektowania limitowanej edycji smartwatcha i zaprezentować Razer X Fossil Gen 6 społeczności graczy na całym świecie” - powiedział Addie Tan, Associate Director, Business Development w Razerze. Razer X Fossil Gen 6 posiada czarną obudowę o średnicy 44 mm, trzy cyfrowe tarcze zegarka z elementami pochodzącymi z interfejsu użytkownika znanego z oprogramowania Razera.

Razer X Fossil Gen 6 to smartwatch oparty na platformie Snapdragon Wear 4100.

Razer i Fossil prezentują smartwatch Razer X Fossil Gen 6

W opakowaniu znajdą się również dwa specjalnie zaprojektowane, wymienne 22- milimetrowe silikonowe paski w kultowej czerni i zieleni Razera. "Nasza współpraca z firmą Fossil w ciągu ostatnich kilku lat zaowocowała połączeniem mody oraz technologii. Fossil Gen 6 Smartwatch przenosi tę połączenie na wyższy poziom dzięki zwiększonemu naciskowi na kondycję, zdrowie i dobre samopoczucie. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z firmą Razer i podzielić się z jedną z najbardziej lojalnych społeczności graczy na świecie wydajnością i superszybkim czasem reakcji naszej platformy Snapdragon Wear 4100+," - mówi Pankaj Kedia, starszy dyrektor ds. marketingu produktów, Qualcomm Technologies, Inc.

Smartwatch osiąga 80% naładowania w nieco ponad 30 minut. To, w połączeniu ze zmniejszonym zużyciem energii dzięki platformie Snapdragon Wear 4100+ i opracowanymi przez Fossil Group trybami inteligentnej baterii, umożliwia użytkownikom szybkie osiągnięcie pełnego naładowania od razu rano po nocnym śledzeniu snu. Gen 6 może się pochwalić ulepszonym czujnikiem tętna, który umożliwia jego ciągłe śledzenie i większą precyzję sygnału. Użytkownicy skorzystają również z nowego czujnika SpO2 śledzącego szacunkowe pomiary ilości tlenu we krwi użytkownika, aby zobaczyć, jak dobrze ich ciało zajmuje się dystrybucją tlenu podczas całego dnia. Ponadto użytkownicy będą mogli korzystać z wcześniejszych aktualizacji udostępnionych przez Fossil Group, w tym śledzenia poziomu wydolności cardio pokazującego oszacowany pułap tlenowy na podstawie tętna spoczynkowego i danych biometrycznych użytkownika. Wskazuje to ogólny stan układu sercowo-oddechowego na przestrzeni czasu.

Osoby chcące świadomie śledzić swoje cele zdrowotne mogą monitorować przez cały dzień tętno, otrzymywać przypomnienia o poświęceniu chwili na zresetowanie się za pomocą sesji treningu oddechowego, a nawet zaplanować codzienny spacer. Ponadto powiadomienia w trybie głośnomówiącym i połączenia przez tethering, dzięki wbudowanemu mikrofonowi, zapewnią łączność bez konieczności wciskania pauzy np. podczas grania. Smartwatch Razer X Fossil Gen 6 będzie również kompatybilny z nową wersją systemu Google, Wear OS 3, udostępnioną w 2021 roku. Smartwatch będzie można zaktualizować do Wear OS 3 w 2022 roku, wraz z innymi aktualizacjami. Smartwatch Razer X Fossil Gen 6 będzie dostępny w tym miesiącu w cenie 329 USD na www.fossil.com, www.razer.com oraz u wybranych sprzedawców detalicznych, w ograniczonej ilości zaledwie 1337 sztuk.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer i Fossil prezentują smartwatch Razer X Fossil Gen 6

 0