Razer ponownie odświeża Blade Stealth. Nowa wersja z CPU Intel Tiger Lake i panelem OLED

Razer ponownie odświeża Blade Stealth. Nowa wersja z CPU Intel Tiger Lake i panelem OLED

Odbywający się w miniony weekend RazerCon przyniósł kilka ciekawych zapowiedzi od popularnego amerykańskiego producenta. Jedną z nich jest nowa wersja laptopa Blade Stealth, który został odświeżony zaledwie kilka miesięcy po tym, jak na rynek trafiła jego… odświeżona wersja. Najnowszy model Blade Stealth doczekał się przede wszystkim przesiadki na 10 nm procesor Intel Tiger Lake. Czterordzeniowy i ośmiowątkowy Core i7-1165G7 to niskonapięciowe CPU o bazowym taktowaniu 2,8 GHz, które w trybie Boost potrafi rozpędzić się do 4,7 GHz, a jego TDP w przypadku tego laptopa ustawiono na poziomie 28 W. Taka moc procesora powinna sprawić, że Blade Stealth będzie lepiej wypadał w gmaingowych zastosowaniach niż typowy ultrabook z Tiger Lake na pokładzie. Tym bardziej, że laptop Razera oferuje także kartę graficzną GeForce GTX 1650 Ti z 4 GB pamięci VRAM, 16 GB pamięci LPDDR4X o taktowaniu 3733 MHz oraz szybki dysk SSD (NVMe) o pojemności 512 GB. 

  Najnowszy model Blade Stealth doczekał się przede wszystkim przesiadki na 10 nm procesor Intel Tiger Lake.

Nowością jest tu także wsparcie dla THX Spatial Audio z czterema głośnikami skierowanymi ku górze i “inteligentny” wzmacniacz do zasilania tego wszystkiego. Producent przekonuje, że przełączając się na tryb dźwięku przestrzennego, Blade Stealth zapewnia bardziej immersyjną scenę dźwiękową. Kiedy ostatnim razem Razer odświeżał ten laptop, wprowadził 120 Hz wyświetlacz Full HD ze 100% pokryciem gamutu sRGB oraz opcję 4K dla bardziej kreatywnych użytkowników. Tym razem firma zdecydował się na nieco odmienne podejście i zastąpiła wyświetlacz 4K panelem OLED 1080p ze 100% pokryciem dla standardu DCI-P3. W tym przypadku musimy zadowolić się 60 Hz odświeżaniem, ale biorąc pod uwagę specyfikację tego ultrabooka, wydaje się to rozsądnym wyborem, a w zamian możemy cieszyć się możliwościami OLEDa oraz wsparciem dla dotyku przez ekran. Trzeba jednak nadmienić, że upgrade do wyświetlacza OLED to koszt 200 USD, a trzeba pamiętać o ewentualnych minusach tej technologii i ryzyku wypalenia obrazu. 

Razer ponownie odświeżą Blade Stealth. Nowa wersja z CPU Intel Tiger Lake i panelem OLED

Wszystkie te komponenty udało się upchnąć do obudowy mierzącej zaledwie 15,3 mm grubości i tym razem otrzymujemy dwa porty USB typu C ze wsparciem dla interfejsu Thunderbolt 4. Dodatkowo na pokładzie znalazły się także dwa klasyczne porty USB 3.1 typu A, jak również złącze mini jack na słuchawki i mikrofon.Nie zabrakło też obsługi łączności bezprzewodowej Wi-Fi 6. Cała reszta pozostała praktycznie bez zmian. Najnowsza wersja Razer Blade Stealth trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Wariant ze 120 Hz ekranem wyceniono na 1800 USD, a z OLEDem na 2000 USD. W obu przypadkach cena jest więc wysoka, ale w zamian otrzymujemy bardzo mobilny, a przy tym wydajny sprzęt, który sprawdzi się zarówno w pracy, jak i do grania.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer ponownie odświeża Blade Stealth. Nowa wersja z CPU Intel Tiger Lake i panelem OLED

 0