Razer prezentuje Project Hazel, czyli inteligentną maskę z podświetleniem RGB

Razer prezentuje Project Hazel, czyli inteligentną maskę z podświetleniem RGB

Fotel ze zintegrowanym ekranem to nie jedyny koncepcyjny produkt zaprezentowany dziś przez Razera. Firma pokazała bowiem również Project Hazel, czyli „najinteligentniejszą i najbardziej przyjazną społecznemu dystansowi maskę na świecie”. Jak zaznacza firma, ich projekty koncepcyjne sprawdzają możliwości nowych innowacyjnych rozwiązań i poddają je ocenie społeczności. Projekty te mają również wpływ na przyszłe portfolio produktów marki Razer. Wcześniejsze projekty koncepcyjne albo trafiły na rynek, albo ich elementy zostały uwzględnione w przyszłych produktach. Oznacza to, że Project Hazel nie musi trafić na na rynek w tej postaci, choć jest na to szansa.  

Razer pokazał Project Hazel, czyli „najinteligentniejszą i najbardziej przyjazną społecznemu dystansowi maskę na świecie”.

Trzeba przyznać, że od początku pandemii Razer aktywnie uczestniczył w walce z COVID-19, włączając w to transformację swoich zakładów produkcyjnych w celu produkcji certyfikowanych masek medycznych i przekazanie, w ramach inicjatywy Razer Health, 1 miliona chirurgicznych masek na pierwszą linię frontu, czyli do pracowników służby zdrowia. Wielofunkcyjna inteligentna maska ​​Project Hazel, będąca naturalną ewolucją tej inicjatywy, jest odpowiedzią na zwiększony nacisk na higienę. Jednocześnie nowa maska zwiększa komfort używania masek ochronnych wielokrotnego użytku. Ta używa wiele innowacyjnych rozwiązań, zapewniając ochronę o normie N95, dzięki zastosowaniu filtra o klasie medycznej, wykorzystującego odłączane i ładowalne aktywne wentylatory oraz inteligentne kapsuły, które regulują przepływ powietrza w celu uzyskania optymalnego oddechu. Wysoka skuteczność filtracji bakteryjnej (BFE) w Smart Pods powoduje, że maseczka filtruje przynajmniej 95% cząstek unoszących się w powietrzu, ma również wysoką odporność na płyny.

Dla usprawnienia interakcji społecznych, Project Hazel ma przezroczystą, przejrzystą konstrukcję, dzięki czemu można zobaczyć mimikę twarzy osoby noszącej. Konstrukcja ta pozwala także osobom niedosłyszącym odczytać mowę z ust. Oświetlenie wewnętrzne włącza się automatycznie w ciemności, umożliwiając użytkownikom wyraźne wyrażanie siebie niezależnie od warunków na zewnątrz. Co więcej, ponieważ maski mogą również tłumić głos, nowa technologia Razer VoiceAmp (zgłoszona do opatentowania) wykorzystuje wbudowany mikrofon i wzmacniacz, aby wzmocnić mowę użytkownika, zapewniając tym samy wyraźną komunikację, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo w kontaktach towarzyskich.

Aby zmniejszyć ilość odpadów wytwarzanych przez jednorazowe maski, inteligentna maska ​​Project Hazel wykorzystuje wymienne i ładowalne wentylatory w kształcie dysków, które można wygodnie dezynfekować z bakterii i wirusów, umieszczając je w dwufunkcyjnym, bezprzewodowym pudełku do szybkiego ładowania wraz z dezynfekującym wnętrzem wypełnionym światłem UV. Specjalne wskaźniki świetlne ukazują poziomy naładowania, a długotrwała żywotność baterii po pełnym naładowaniu umożliwia proste korzystanie z maski przez cały dzień. Wodoodporna, odporna na zarysowania maska ​​jest równie wytrzymała, co ekologiczna - wykonana z plastiku nadającego się do recyklingu, aby znacznie zminimalizować ilość odpadów wytwarzanych przez jednorazowe maski.

Inteligentna maska ​​z silikonową wyściółką zapewnia komfort dzięki aktywnemu chłodzeniu i regulacji powietrza, doprowadzaniu świeżego powietrza i odprowadzaniu CO2. W rezultacie powstało hermetyczne uszczelnienie oddzielone od regulowanych zaczepów na uszy. Pozwala to na regulowanie maski bez blokowania i zbędnego nacisku na usta. Dla dodatkowej zabawy i osobistej personalizacji użytkownicy mogą aktywować dwie konfigurowalne strefy podświetlenia Razer Chroma RGB oferujące 16,8 miliona kolorów i szeroki zestaw dynamicznych efektów świetlnych. Koncepcja inteligentnej maski będzie wciąż optymalizowana poprzez rygorystyczne testy i opinie użytkowników w celu zapewnienia zgodności w zakresie bezpieczeństwa oraz maksymalnego komfortu i użyteczności. „Razer zdaje sobie sprawę z niepewności jaka wiąże się z przyszłością, więc naszym obowiązkiem było pomóc w ochronie członków naszej społeczności i przygotować ich na niewidzialne zagrożenia” - powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Razer. „Koncepcja inteligentnej maski Project Hazel ma stanowić połączenie funkcjonalności, wygody i użyteczności w interakcji ze światem, przy jednoczesnym zachowaniu towarzyskiej estetyki”.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer prezentuje Project Hazel, czyli inteligentną maskę z podświetleniem RGB

 0