Razer produkuje 1 mln maseczek chirurgicznych, by pomóc w walce z COVID-19

Razer produkuje 1 mln maseczek chirurgicznych, by pomóc w walce z COVID-19

Epidemia koronawirusa przez wiele osób uznawana jest za największy globalny kryzys od czasu II wojny światowej, nic więc dziwnego, że każdy stara się jak może, by swoimi działami pomóc w walce z COVID-19. Jedną z takim firm jest Razer, który zdecydował się na krok mający na celu pomoc lekarzom i służbom ratowniczym, a mianowicie przekazanie miliona maseczek chirurgicznych najbardziej potrzebującym krajom. "Zamierzamy przekazać 1 milion masek służbom sanitarnym różnych krajów na całym świecie. Na początek skontaktowaliśmy się z władzami w Singapurze (gdzie znajduje się główna siedziba Razer SEA), aby przekazać niektóre z pierwszych wysyłek w celu wsparcia ich w walce z COVID-19” - napisał na Twitterze dyrektor generalny firmy, Min-Liang Tan.

Razer: Zamierzamy przekazać 1 milion masek służbom sanitarnym różnych krajów na całym świecie.

CEO Min-Liang Tan wyjaśnił, że w tym celu, pomimo odnotowywanego w ostatnim czasie przez Razera większego popytu na ich produkty, zdecydowano się na przekształcenie pewnych linii produkcyjnych, by mogły one wytwarzać maski chirurgiczne. Nie da się ukryć, że w dobie panującej pandemii koronwirusa jest to towar bardzo deficytowy i lekarze na całym świecie alarmują, że mają zbyt mało maseczek. Jest to więc niewątpliwie dobry ruch ze strony Razera, który zasługuje na pochwały za konkretne działania, a nie jedynie ograniczanie się do duchowego wsparcia. Mamy nadzieję, że za tym przykładem pójdą inne przedsiębiorstwa, które niejednokrotnie dysponują większymi środkami niż Razer.

Co prawda wiele innych firm namawia ludzi do pozostawania w domach, NVIDIA ostatnio prosiła także o wsparcie projektu Folding@Home, a Microsoft czasowo przekazał swoje oprogramowanie do pomocy służbom ratunkowym, ale relatywnie niewiele podmiotów zdecydowało się na jakieś konkretne działania mające pomóc w walce z koronawirusem. Wiele firm obawia się za to skutków gospodarczych epidemii, które według analityków będą bardzo bolesne. Na razie wydaje się jednak, że jest to czas, by zjednoczyć się w walce z chorobą, by jak najszybciej wyjść z tego kryzysu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer produkuje 1 mln maseczek chirurgicznych, by pomóc w walce z COVID-19

 0