Razer przedstawia swój pierwszy laptop Blade z Ryzenem na pokładzie

Razer przedstawia swój pierwszy laptop Blade z Ryzenem na pokładzie

W trakcie trwających właśnie targów E3 Razer ujawnił, że laptop Razer Blade 14 po trzech latach doczeka się odświeżenia, ale tym razem zostanie wyposażony w procesor AMD. Będzie to tym samym pierwszy Razer Blade z CPU Ryzen na pokładzie. Co więcej, Razer od razu poszedł na całość i zdecydował się na 8-rdzeniowy, 16-wątkowy układ Ryzen 9 5900HX. Jeśli zaś chodzi o grafikę, to amerykański producent postawił na kartę NVIDIA GeForce RTX 3080, więc mówimy tu o naprawdę high-endowym sprzęcie. Ten ponadto jest wyposażony w 16 GB pamięci DDR4-3200 i dysk SSD PCIe M.2 NVMe o pojemności 1 TB. Wraz z całą tą zaawansowaną technologią dostępne są takie funkcje, jak resizable BAR, dynamic boost i wiele innych.

Razer Blade 14 może być najpotężniejszym 14-calowym laptopem do gier i jego specyfikacja, jak na tak kompaktowy i mobilny sprzęt, robi naprawdę duże wrażenie. 

Razer zapewnia również, że nie musimy martwić się o przegrzewanie nowego Blade 14, ponieważ zadbał o odpowiedni system chłodzenia. Ten wykorzystuje uszczelnioną próżniowo komorę parową do rozpraszania ciepła. Komora parowa pracuje w tandemie z niskoprofilowymi wentylatorami, które posiadają 88 łopatek o grubości 0,1 mm do wydmuchu gorącego powietrza i doprowadzenia zimnego powietrza. Ta zaawansowana konstrukcja chłodzenia pozwala Razerowi być ultracienkim laptopem mierzącym tylko 16,8 mm. Zdaje się więc, że Razer Blade 14 może być najpotężniejszym 14-calowym laptopem do gier, co jak na tak kompaktowy i mobilny sprzęt robi naprawdę spore wrażenie. 

Acer Predator Triton 300 SE - test laptopa dla graczy z biznesowym zacięciem

Mocne podzespoły pod maską to jednak nie wszystko, co Razer Blade 14 ma do zaoferowania, ponieważ decydując się na zakup tego laptopa mamy również dwie opcje wyświetlacza do wyboru. Pierwsza opcja to panel Quad HD IPS z częstotliwością odświeżania 165 Hz i 100% pokryciem kolorów DCI-P3. Druga opcja to panel Full HD IPS z częstotliwością odświeżania 144 Hz i 100% pokryciem kolorów SRGB. Oba panele obsługują AMD FreeSync Premium. Ponadto klawiatura posiada podświetlenie każdego klawisza ze wsparciem ze strony oprogramowania Razer Synapse, a po obu stronach notebooka znajdują się głośniki z obsługą dźwięku przestrzennego 7.1 dostrojone przy użyciu technologii THX Spatial Audio. Cena pierwszego laptopa Razer Blade z procesorem AMD Ryzen zaczyna się od 1799,99 USD, ale decydując się na mocniejsze konfiguracje, zapłacimy jeszcze więcej. Ciekawe, czy Razer pójdzie za ciosem i wkrótce wypuści laptopa z grafiką AMD?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer przedstawia swój pierwszy laptop Blade z Ryzenem na pokładzie

 0