Acer Predator Triton 300 SE - test laptopa dla graczy z biznesowym zacięciem

Acer Predator Triton 300 SE - test laptopa dla graczy z biznesowym zacięciem

Acer Predator Triton 300 SE - Test laptopa dla graczy z biznesowym zacięciem

Mam wrażenie, że ostatnimi czasy na rynku laptopów zaobserwować możemy pewien nasilający się trend, a mianowicie coraz więcej modeli łączących możliwości gamingowego komputera ze stylistyką i rozmiarem biznesowych notebooków. Dopiero co miałem okazję przetestować takowy sprzęt od polskiej marki Hyperbook, a teraz w moje ręce wpadł kolejny laptop realizujący podobne założenia, tym razem od jednego z globalnych liderów, czyli firmy Acer. Mowa tu o Predator Triton 300 SE, już sama przynależność do rodziny Predator zdradza jego stricte gamingowy rodowód, ale wystarczy rzucić okiem na ten model, by przekonać się, że prezentuje się on zgoła odmiennie od tego, do czego przyzwyczaiła nas ta marka, a co więcej mamy tu do czynienia z naprawdę kompaktowym, mobilnym urządzeniem. Czy takie rozwiązanie ma sens i jak Acer poradził sobie z jego realizacją? Tego dowiecie się z naszej recenzji Predator Triton 300 SE, gdzie laptop poddany zostanie licznym testom. Zapraszamy do lektury.

Już sama przynależność do rodziny Predator zdradza stricte gamingowy rodowód laptopa, ale wystarczy rzucić okiem na ten model, by przekonać się, że nie jest to typowy przedstawiciel tej marki.

Acer Predator Triton 300 SE to 14-calowy notebook, co już jest bardzo nietypowe jak na sprzęt skierowany do graczy, którzy przyzwyczajeni są do większych ekranów w gamingowych modelach. Producent zdecydował się na panel IPS o rozdzielczości Full HD (1920 × 1080 pikseli) i odświeżaniu 144 Hz. Sercem komputera jest 4-rdzeniowy, 8-wątkowy procesor Intel Core i7-11370H, czyli przedstawiciel 11. generacji w ramach rodziny Tiger Lake. Do tego otrzymujemy kartę graficzną GeForce RTX 3060 (Ampere) od NVIDII, 16 GB pamięci RAM typu DDR4 i szybki dysk SSD o pojemności 1 TB. Trzeba przyznać, że upchnięcie tak mocnej specyfikacji w tak zgrabnej i niewielkiej obudowie robi naprawdę duże wrażenie, ale budzi też pewne obawy związane z chłodzeniem podzespołów oraz funkcjonalnością sprzętu. Jednak mobilność połączona z wydajnością to nie jedyne plusy tego laptopa, ponieważ producent chwali się także designem, wysokiej jakości audio, rozbudowanym oprogramowaniem czy długim czasem pracy na baterii, czego oczywiście nie omieszkamy zweryfikować. 

Specyfikacja Acer Predator Triton 300 SE
Ekran 14'' Full HD 144 Hz IPS 
Procesor Intel Core i7-11370H
Pamięć RAM 2x 8 GB DDR4-3200 CL22
Grafika NVIDIA GeForce RTX 3060
Nośniki 1 TB GB SSD M.2 
Łączność Wi-Fi 802.11ac, BT v5, Gb LAN
Bateria 60 Wh
Wymiary 323 × 228 × 17,9 mm
Waga ok. 1,8 kg
System Windows 10 Home 64-bit
Cena 6999 zł

Poza tym połączenie relatywnie mocnej specyfikacji z designem charakterystycznym dla biznesowych notebooków wiąże się z mało przystępną ceną, ponieważ Acer Predator Triton 300 SE dostępny jest praktycznie tylko w jednej konfiguracji, za którą przyjdzie nam zapłacić 6999 zł. Patrząc tylko przez pryzmat gamingowego potencjału, w podobnej cenie otrzymać możemy laptopa o bardzo zbliżonej specyfikacji, tyle że z RTX 3070 na pokładzie, ale trzeba pamiętać, że propozycja Acera to coś więcej niż tylko kolejny notebook skierowany do graczy i w gruncie rzeczy otrzymujemy tu niezwykle mobilny komputer o bardzo uniwersalnym przeznaczeniu, który sprawdzi się zarówno na biznesowym spotkaniu (gdzie typowo gamingowe modele wyglądałyby po prostu śmiesznie), jak i po godzinach, zapewniając nam chwilę relaksu przy najbardziej wymagających grach. W tym kontekście Predator Triton 300 SE wcale nie prezentuje się już tak drogo, szczególnie że biznesowe laptopy bez dedykowanej grafiki potrafią niejednokrotnie zawstydzać ceną ten komputera Acera. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer Predator Triton 300 SE - test laptopa dla graczy z biznesowym zacięciem

 0