Razer rozpoczyna produkcję aktywnych, przezroczystych masek z mikrofonem, głośnikiem i... RGB

Razer rozpoczyna produkcję aktywnych, przezroczystych masek z mikrofonem, głośnikiem i... RGB

Pandemia koronawirusa radykalnie zmieniła sposób, w jaki żyjemy, a maski na twarz zostały siłą wprowadzone do naszego codziennego życia. Podczas gdy szczepienia odbywają się na całym świecie, a społeczności mają nadzieję wyjść z różnych blokad jak najszybciej, maski na twarz prawdopodobnie pozostaną z nami jeszcze przez jakiś czas. W kwietniu ubiegłego roku gamingowy gigant Razer przekształcił niektóre ze swoich linii produkcyjnych i rozpoczął produkcję masek. Następnie przekazał około 1 miliona z nich organom zajmującym się zdrowiem na całym świecie. Przekazał również dochody ze sprzedaży swoich plakatów "Stay Home and Game On", aby wesprzeć walkę z COVID-19.

Razer rozpoczyna produkcję dość nietypowych masek, które pozwalają widzieć usta rozmówcy, są wyposażone w mikrofon i głośnik, aktywny system wentylacji oraz... podświetlenie RGB (w końcu to Razer ;)

Razer postanowił jednak pójść o krok dalej i zaprojektować zaawansowaną technicznie maskę na twarz, która jest zgodna z wyrobami medycznymi, ale także bardziej dostosowana, aby upewnić się, że ewoluuje pod kątem potrzeby interakcji z człowiekiem. Project Hazel to zaawansowana technologicznie maska ​​firmy Razer, z przezroczystą przednią pokrywą, która pozwala ludziom widzieć usta oraz ma wbudowany mikrofon i głośnik, które wzmacniają głos. Posiada również aktywną wentylację powietrza, która jest równie skuteczna jak maska ​​medyczna N95 i posiada światła RGB (czerwono-niebiesko-zielone diody LED). Dzięki aktywnej wentylacji pozwala również na pozbycie się irytującej wilgoci podczas noszenia maski.

Początkowo była to jedynie koncepcja high-endowego produktu, ale dyrektor generalny Razera, Min-Liang Tan, powiedział, że firma jest teraz w pełni zdecydowana na przekształcenie tych masek w rzeczywistość i wejdą one do produkcji. "Kiedy pandemia uderzyła po raz pierwszy, jednorazowe maski były bardzo poszukiwane i musieliśmy wymyślić, jak możemy je dostarczać na całym świecie" - powiedział Tan. Powiedział również, że po utworzeniu pierwszego zakładu produkcji masek w Singapurze "niespodziewanie" w ciągu 24 dni, udało im się przekazać darowizny na cały świat. Firma zdała sobie wtedy sprawę z konieczności opracowania bardziej zrównoważonego produkty, a maski jednorazowe z pewnością takie nie są. "Myśleliśmy, że to jest projekt koncepcyjny i zastanawialiśmy się, czy będzie to konieczne, gdy szczepionki i inne rzeczy zostaną wdrożone. Myślę, że idąc naprzód zdecydowaliśmy, że zamierzamy uczynić to rzeczywistością i wprowadzamy inteligentną maskę".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer rozpoczyna produkcję aktywnych, przezroczystych masek z mikrofonem, głośnikiem i... RGB

 0