RE505X - pierwszy wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6 od TP-Link

RE505X - pierwszy wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6 od TP-Link

TP-Link prezentuje wzmacniacz sygnału wchodzący do oferty Range Extender z obsługą standardu Wi-Fi 6. RE505X eliminuje tzw. martwe strefy i według producenta zapewnia zarazem stabilne oraz płynne połączenie bezprzewodowe w całym domu. Urządzenie oferuje użytkownikom 1500 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach (do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 1200 Mb/s w paśmie 5 GHz). Pozwala to na jednoczesne wykonywanie wielu bardzo obciążających sieć zadań, np. granie online bez opóźnień, streamowanie wideo w wysokiej rozdzielczości 4K, lub szybkie pobieranie bardzo dużych ilości danych. Nowy Range Extender jest wstecznie kompatybilny ze standardami 802.11a/b/g/n, co gwarantuje poprawne działanie ze wszystkimi routerami lub punktami dostępowymi dostępnymi na rynku. Urządzenie posiada także możliwość pracy jako Access Point. Range Extender RE505X obsługuje technologię OneMesh, która za sprawą płynnego roamingu gwarantuje nieprzerwaną transmisję danych podczas przemieszczania się po domu.

Wzmacniacz eliminuje tzw. martwe strefy i według producenta zapewnia zarazem stabilne oraz płynne połączenie bezprzewodowe w całym domu. Urządzenie oferuje użytkownikom 1500 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach (do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 1200 Mb/s w paśmie 5 GHz).

RE505X - pierwszy wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6 od TP-Link

Opisywana technologia automatycznie łączy urządzenia znajdujące się w sieci Wi-Fi z routerem lub wzmacniaczem o większej w danym momencie sile sygnału. Co ważne, aby stworzyć tego rodzaju sieć nie trzeba wymieniać całego posiadanego sprzętu bowiem wystarczy podłączyć RE505X do routera obsługującego rzeczone rozwiązanie lub zaktualizować firmware swojego starego routera do wersji OneMesh (pełna lista urządzeń TP-Link, które zostaną objęte aktualizacją oraz tych, które już występują w wersji OneMesh, znajduje się tutaj). Extender RE505X posiada także gigabitowy port Ethernet, dzięki któremu istnieje możliwość przewodowego połączenia dla telewizorów smart, komputerów i konsoli do gier. Urządzenie jest bardzo proste w konfiguracji — wystarczy nacisnąć przycisk WPS na routerze, a następnie na wzmacniaczu. Zarządzanie nim umożliwia aplikacja TP-Link Tether (dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS lub Android), która pozwala użytkownikowi na monitorowanie stanu wzmacniacza sygnału, kontrolowanie jego funkcji oraz zmianę ustawień.

Produkt jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 300 zł brutto i objęty jest 36-miesięczną gwarancją. Więcej informacji na temat RE505X dostępnych jest na tej stronie internetowej. Jeśli interesuje Was inny wzmacniacz to warto wspomnieć o RE190. Urządzenie pracuje w standardzie 802.11ac (Wi-Fi 5) proponując użytkownikom do 733 Mb/s w dwóch pasmach: do 433 Mb/s w paśmie 5 Ghz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2.4 Ghz. Nowy Range Extender jest wstecznie kompatybilny ze standardami 802.11a/b/g/n, co gwarantuje poprawne działanie ze wszystkimi routerami lub punktami dostępowymi obecnymi na rynku. TP-Link RE190 wspiera technologię High Speed wykorzystującą obydwa pasma, w celu zwiększenia przepustowości połączenia. Więcej informacji o sprzęcie znajdziemy w oddzielnym artykule.

Pokaż / Dodaj komentarze do: RE505X - pierwszy wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6 od TP-Link

 0