Realizacja preorderów na Xbox Series będzie opóźniona. Wysyłka PlayStation 5 dopiero w... 2021 roku?

Realizacja preorderów na Xbox Series będzie opóźniona. Wysyłka PlayStation 5 dopiero w... 2021 roku?

Rozpoczęcie zbierania zamówień przedpremierowych na konsole Xbox Series X i PlayStation 5 wprowadziło prawdziwy chaos. Użytkownicy mieli ogromne problemy ze złożeniem zamówień, serwery sklepów nie wytrzymywały, ale niektórym szczęśliwcom udało się zarezerwować swój egzemplarz, licząc, że będą mogli się nim cieszyć od pierwszego dnia premiery. Okazuje się jednak, że prawdopodobnie nic z tego. Z najnowszych informacji wynika, że wysyłka konsol odbędzie się dopiero po premierze, a w przypadku PS5 może nastąpić dopiero w przyszłym roku. W zeszłym tygodniu Amazon wysłał e-maile do osób, które zamówiły w przedsprzedaży na PlayStation 5, informując ich, że ich zamówienia mogą zostać opóźnione do 12 listopada "z powodu dużego popytu", sytuacja z konsolami w rzeczywistości ma wyglądać jednak znacznie gorzej. Co więcej, w piątek sprzedawca zaczął wysyłać prawie identyczne listy do tych, którzy zamówili w przedsprzedaży na Xbox Series X.

Ograniczona dostępność może spowodować poważne opóźnienia w realizacji zamówień na Xbox Series X i PlayStation 5. Sklepy ostrzegają, że konsola Sony może być wysyłana do klientów dopiero w przyszłym roku.

"Kontaktujemy się z Tobą w sprawie zamówienia konsoli Xbox Series X, aby poinformować Cię z wyprzedzeniem, że możesz nie otrzymać tego produktu w dniu jego premiery z powodu dużego zapotrzebowania" - czytamy w komunikacie. Amazon podkreśla robi wszystko, co w jego mocy, aby "pozyskać więcej zapasów". Jest to oczywiście asekuracyjna zagrywka, która ma ustrzec Amazona przed wirtualnym linczem, jeśli nie zrealizuje wszystkich zamówień przedpremierowych w dniu premiery. Całe to zamieszanie z preorderami traci właściwie sens, gdy nie będzie można dostać zamówienia na Xbox w przedsprzedaży  tego samego dnia, co reszta gdy wejdą do sklepu.

Oprócz Amazona, również brytyjskie sklepy rozpoczęły proces informowania klientów, którzy przedpremierowo zamówili PlayStation 5, że ich zamówienie raczej nie zostanie zrealizowane w zakładanym terminie. Wiele sklepów podobno zbierało preordery, które dopiero później weryfikowali z faktycznym stanem magazynowym. VGC informuje, że m.in. ShopTo i GameStop informują, że klienci mogą otrzymać swoje PS5 dopiero w 2021 roku. Póki co nie mamy żadnych informacji, czy taka sama sytuacja może spotkać również polskich klientów, jednak powoli trzeba się oswajać z myślą, że nowe konsole otrzymają tylko osoby z największym szczęściem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Realizacja preorderów na Xbox Series będzie opóźniona. Wysyłka PlayStation 5 dopiero w... 2021 roku?

 0