Recenzja Genesis Lith 400 RGB - nożycowej klawiatury typu low profile dla graczy

Recenzja Genesis Lith 400 RGB - nożycowej klawiatury typu low profile dla graczy

Genesis Lith 400 RGB - Podsumowanie

Podsumowując, najświeższy produkt od marki Genesis to sprzęt budzący pozytywne odczucia. Ma on przemyślaną konstrukcję, która dobrze znosi naprężenia i powinna bez problemu wytrzymać niejedną chwilę słabości graczy, pomimo iż wykonana została w całości z tworzywa sztucznego. Klawiatura oferuje dodatkowo rozmaite smaczki takie jak USB Hub czy wbudowany układ dźwiękowy, który w sytuacji kryzysowej pozwoli na kontynuowanie rozgrywki do czasu zakupu porządniejszego urządzenia audio. Nie zabrakło też dobrze wyprofilowanej podpórki pod nadgarstki, której brakuje jednak możliwości demontażu, co uderza przede wszystkim w osoby z małą powierzchnią roboczą biurka, gdyż klawiatura ta zajmuje naprawdę sporą ilość tak cennego miejsca na blacie. Lith 400 RGB może się też pochwalić całkiem schludnym designem i dobrze skomponowanym podświetleniem RGB, które urozmaica linię boczną, chociaż jego jasność mogłaby być nieco mocniej podbita. Ten niewielki ubytek sprzętu marki Genesis nadrabia jednak dedykowanym sterownikiem, pozwalającym na zabawę z przyjemnymi dla oka efektami świetlnymi. 

Jak na sprzęt z gumowymi kopułkami Genesis Lith 400 RGB jest bardzo responsywny, a opóźnienia w aktywacji przycisków są niewyczuwalne, co jest w sporej części zasługą zaimplementowanego w niej mechanizmu nożycowego.

Genesis Lith 400

url Genesis Thor 300 RGB - klawiatura mechaniczna nie tylko dla graczy

W grach spisuje się nader dobrze, dzięki małemu skokowi klawiszy, który jest oczywiście zasługą mechanizmu nożycowego. Śmiało można stwierdzić, że jak na sprzęt z gumowymi kopułkami klawiatura jest bardzo responsywna, a opóźnienia w aktywacji przycisków są niewyczuwalne. Dodatkowym atutem jest też niski poziom generowanego hałasu, co powinno przypaść do gustu nocnym markom, którzy nie chcą budzić reszty domowników lub streamerom, chcącym jak najbardziej zniwelować szumy z otoczenia wyłapywane przez mikrofon. Niestety Lith 400 RGB niesie ze sobą także drobne niedociągnięcia, jak brak możliwości zdemontowania podpórki pod nadgarstki, zajmującej nieco miejsca na biurku czy delikatne uginanie się pod ciężarem dłoni, co wynika bezpośrednio z grubości tego sprzętu i nie wpływa w żaden sposób na jego wytrzymałość. Szkoda też, że producent nie pokusił się o wzmocnienie Lith 400 RGB cienkim arkuszem blachy, co znacząco usztywniłoby całą konstrukcję, ale w cenie 179 zł nie można mieć wszystkiego. Dlatego też moim zdaniem Genesis Lith 400 RGB, choć nieidealna, to zasłużyła sobie na ocenę 4 gwiazdek.

 

Genesis Lith 400 RGB

4/5

zalety Odporność na naprężenia, kieszonka na smartfon lub tablet, Hub USB, zintegrowany układ dźwiękowy, ładne podświetlenie RGB, minimalistyczny i schludny sterownik, podpórka pod nadgarstki, przewód w elastycznym oplocie, ciekawy design, grubość zaledwie 25 mm. 

wady Brak możliwości demontażu podpórki pod nadgarstki, delikatne uginanie się pod naciskiem, zajmuje sporo miejsca na biurku.

Cena (na dzień publikacji): 179 zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczył:

SilentiumPC

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja Genesis Lith 400 RGB - nożycowej klawiatury typu low profile dla graczy

 0