Red Dead Redemption 2 jednak nie trafi na Nintendo Switch? Ta informacja rozczaruje graczy

Red Dead Redemption 2 jednak nie trafi na Nintendo Switch? Ta informacja rozczaruje graczy

Ostatnio spekulowano o wydaniu Red Dead Redemption 2 na konsolę Nintendo Switch, natomiast dowodem była klasyfikacja wiekowa, którą przyznała grze Rockstar Games brazylijska organizacja zajmująca się ocenianiem gier. Niestety wszystko wskazuje na to, że takowy port nie istnieje.

Red Dead Redemption 2 jednak nie trafi na Nintendo Switch?

Red Dead Redemption 2 trafi wreszcie na Nintendo Switch? Takie myśli pojawiły się po informacji o uzyskaniu przez grę klasyfikacji wiekowej w Brazylii. Niestety tym razem gracze muszą obejść się smakiem, bo takowa wersja jednak nie istnieje. Nintendo Life podaje, iż klasyfikacja wiekowa RDR2 na Switcha nie jest już widoczna na stronie internetowej brazylijskiej organizacji, co można rozumieć w dwojaki sposób. Pierwszy i oczywisty to błąd po stronie regulatora, który przypadkowo uwzględnił platformę sprzętową japońskiego producenta. Druga opcja to, że Brazylia upubliczniła coś za szybko i naprawiła tę wpadkę.

Brazylijska organizacja zajmująca się przyznawaniem klasyfikacji gier usunęła ze swojej strony informację o Red Dead Redemption 2 na Nintendo Switch. Oznacza to, że gra przynajmniej na razie nie trafi na sprzęt japońskiej firmy.

Jak na razie lepiej skłaniać się ku teorii, iż Red Dead Redemption 2 nie trafi na Nintendo Switch. Z drugiej strony może w przyszłości Rockstar Games zmieni plany i przygotuje port na to urządzenie albo jego następcę. W sumie prędzej zagramy na Switchu 2, który ma być dużo lepszą konsolą niż pierwsza generacja. Opracowanie wersji RDR2 na Switcha wymagałoby kompromisów po stronie dewelopera zwłaszcza w oprawie graficznej, aczkolwiek jak pokazał Wiedźmin 3: Dziki Gon na Switcha jak się chce, to da radę.

Przecieki sugerowały też prace nad natywnymi portami tytułu na PS5 i Xbox Series X/S, lecz rzekomo odłożono je na półkę w 2022 roku. Jednak w zeszłym miesiącu Rockstar wprowadził oryginalne Red Dead Redemption natywnie na PS4 i Switch. Red Dead Redemption 2 to jednak zaawansowana produkcja i nawet po latach od premiery robi wrażenie pod względem dopracowania świata, pięknych widoków czy zastosowanej mechaniki.

Zapewne w przypadku Switcha z niemałej części rozwiązań trzeba byłoby zrezygnować.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 jednak nie trafi na Nintendo Switch? Ta informacja rozczaruje graczy

 0