Red Dead Redemption 2 na PC - gracze nie mogą uruchomić gry

Red Dead Redemption 2 na PC - gracze nie mogą uruchomić gry

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało wczoraj na PC, ale premiera tego niezwykle wyczekiwanego tytułu na tej platformie nie obyła się bez sporych problemów. Wczoraj pisaliśmy, że uzyskanie płynnej rozgrywki na wysokich ustawieniach graficznych w RDR2 nawet w rozdzielczości 1080p może nie być takie łatwe, jak sugerowały to rekomendowane wymagania sprzętowe opublikowane przez Rockstara, a gracze donoszą także o licznych problemach z samym uruchomieniem gry. Wiele osób żali się bowiem, że Red Dead Redemption 2 wysypuje się albo już w trakcie samego uruchamiania lub też w momencie wczytywania produkcji. Niestety na chwilę obecną nie ma jeszcze żadnego uniwersalnego rozwiązania tych problemów, co prowadzi do frustracji wielu graczy, którzy po prostu chcą zagrać w zakupiony tytuł.

Wiele osób żali się bowiem, że Red Dead Redemption 2 wysypuje się albo już w trakcie samego uruchamiania lub też w momencie wczytywania produkcji.

O ile w pierwszym przypadku przeważnie od razu raczeni jesteśmy komunikatem o „nieoczekiwanym wyłączeniu” gry, tak w drugim część osób donosi o niekończącym się ekranie wczytywania lub wyłączaniu się produkcji do pulpitu w czasie tego procesu. Gracze zaczęli publikować screenshoty z komunikatami o błędzie w odpowiedzi na tweet Rockstara o premierze RDR2. Jak na razie nie wiadomo jednak, co wywołuje te problemy, ale część osób sugeruje, że wyłączenie programu antywirusowego w ich przypadku pomogło. Metoda nie jest jednak potwierdzona i nie stanowi rozwiązania dla sporej grupy osób. Co więcej, problemy mają zasięg globalny i zdają się dotyczyć naprawdę dużej liczby graczy.

Rockstar Support podaje z kolei, że „najczęstszą przyczyną wywołującą błąd są nieaktualne sterowniki graficzne” i podaje szczegółową instrukcję jak je zaktualizować. Producent radzi graczom nie tylko wgranie najnowszych sterowników, ale i spróbowanie uruchomienie pliku RDR2.exe w trybie administratora. Niemniej jednak, wiele osób, które spróbowały tej metody, jak i wielu innych rad internautów, w tym nawet wykorzystania innej karty graficznej (zarówno AMD, jak i NVIDII), wyłączenia trybu pełnoekranowego czy dodanie Lauchera Epic Games do wyjątków firewalla i antywirusa, wciąż nie może uruchomić gry. Próba dowiedzenia się czegokolwiek bezpośrednio od Rockstara kończy się zaś odesłaniem do strony Rockstar Support, co sugerować może, że producent sam wciąż szuka rozwiązania. A Wam udało się uruchomić Red Dead Redemption 2 bez żadnych problemów? Dajcie znać w komentarzach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 na PC - gracze nie mogą uruchomić gry

 0