Red Dead Redemption 2 na Steam już za tydzień

Red Dead Redemption 2 na Steam już za tydzień

Co prawda Red Dead Redemption 2 miało swoją premierę na PC na początku miesiąca, ale dotychczas gra zadebiutowała jedynie na autorskiej platformie Rockstar Games (Rockstar Games Launcher) oraz na Epic Games Store, co nie spodobało się sporej grupie graczy, którzy preferują kupować gry w sklepie Steam. Na szczęście ekskluzywność jest w tym przypadku tylko czasowa i niezbyt długa, ponieważ trwa zaledwie miesiąc. Twórcy gry, firma Rockstar, potwierdzili bowiem za pośrednictwem Twittera, że użytkownicy Steam już wkrótce także będą mogli cieszyć się ich najnowszych tytułem, ponieważ Red Dead Redemption 2 zadebiutuje na platformie Valve już 5 grudnia.  

Użytkownicy Steam już wkrótce także będą mogli cieszyć się ich najnowszych tytułem, ponieważ Red Dead Redemption 2 zadebiutuje na platformie Valve już 5 grudnia.  

Wystartowała już nawet oficjalna strona Red Dead Redemption 2 na Steam, ale jak na razie sklep nie zbiera jeszcze zamówień przedpremierowych i nie wiemy, kiedy rozpocznie się przedsprzedaż. Mamy jednak nadzieję, że platforma pozwoli na pobranie stosownych plików przed premierą, ponieważ gra swoje waży i w przypadku użytkowników z nie najszybszym łączem może to znacząco wydłużyć czas oczekiwania na rozgrywkę. Steam potwierdziło jednak, że nawet kupując ten tytuł u nich, nie obejdziemy się bez Rockstar Games Launcher oraz konta w Rockstar Games Social Club. Oznacza to, że w dużej mierze oczekiwanie na premierę na Steam było praktycznie bezcelowe, ponieważ i tak zmuszeni jesteśmy skorzystać z usług Rockstara.

Test kart graficznych w Red Dead Redemption 2

Debiut Red Dead Redemption 2 na PC nie należał do zbytnio udanych, ponieważ gra borykała się na starcie z wieloma problemami technicznymi, a wielu graczy do dziś narzeka na błędy. Użytkownicy Steam powinni jednak otrzymać znacznie stabilniejszą wersję gry niż ta, która udostępniona została na premierę Rockstar Games Launcher i Epic Games Store, ponieważ Rockstar od tego czasu wypuścił kilka łatek, które naprawiły większość bugów, w szczególności tych uniemożliwiających pecetowym graczom rozgrywkę. Ostatni patch, oznaczony numerem 1.14.1, debiutował w tym tygodniu i dostarczył pokaźną liczbę poprawek do gry, mocno ją reperując, więc osoby, które wyczekiwały na wersję Steam, będą miały swoistą fazę beta już za sobą.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 na Steam już za tydzień

 0