Red Dead Redemption 2 notuje świetną sprzedaż. Take-Two podaje wyniki

Red Dead Redemption 2 notuje świetną sprzedaż. Take-Two podaje wyniki

Red Dead Redemption 2 jeszcze przed premierą było kreowane przez fanów na murowanego kandydata nie tylko do miana gry roku, ale także dekady. I chyba słusznie, bo gra zbiera fenomenalne oceny, a trzy pierwsze dni sprzedaży, w których gra zarobiła przeszło 725 mln dolarów, dały nam jasno do zrozumienia, że mamy do czynienia z wielkim hitem dostępnym na PlayStation 4 oraz Xbox One. I chociaż początkowa sprzedaż, była wspaniała, nie zdołała pobić wyników wyśrubowanych przez inne wielkie dzieło Rockstara, jakim jest Grand Theft Auto V, które w debiutanckim weekendzie zgarnęło 1 mld dolarów, to RDR 2 skrupulatnie generowało kolejne dolary i jak wynika z najnowszych danych osiągnęło właśnie ważny punkt w swojej historii zadowalając księgowych pracujących dla Take-Two.

Take-Two ogłosiło, że Red Dead Redemption 2 sprzedał się dotychczas w liczbie 17 mln egzemplarzy.

Wydawca nowego Red Dead Redemption ogłosił, że ich produkcja w niecałe dwa tygodnie po premierze sprzedała się w 17 milionach sztuk na PlayStation 4 oraz Xbox One, licząc zarówno wersje pudełkowe, jak i cyfrowe. Przy okazji producent zauważa, że w osiem dni rozeszło się więcej kopii Red Dead Redemption 2 niż w osiem lat pierwszej odsłony tej westernowej serii. To oczywiście dobitnie pokazuje, jak duże znaczenie mają obecnie marki Rockstara na przestrzeni minionych lat i bez wątpienia ogromny wkład miało w to GTA V i jego tryb online. Chociaż zainteresowanie przygodami Arthura Morgana cieszy się ogromnym zainteresowaniem, to do osiągnięcia wyniku 100 milionów sprzedanych sztuk GTA V jeszcze brakuje, aczkolwiek nie wątpimy, że prędzej czy późnią osiągną podobny pułap, a może nawet go przebiją.

Zobacz: Recenzja Red Dead Redemption 2 – największego dzieła Rockstar

Nie bez powodu Red Dead Redemption 2 zbiera fantastyczne noty i jest powszechnie uważany za jedną z najlepszych gier obecnej generacji konsol. Głównymi czynnikami wpływającymi na takie, a nie inne opinie, są m.in. wciągająca fabuła z ciekawie wykreowanymi postaciami, oprawa wizualna, a przede wszystkim klimat Dzikiego Zachodu i rozmiary oraz realizm dostępnego w grze świata. Niestety obecnie wielkimi poszkodowanymi pozostają posiadacze komputerów, ponieważ produkcja Rockstara nie jest dostępna na tę platformę, przez co muszą oni zadowolić się dość ubogą listą tytułów osadzonych w pamiętnych czasach Ameryki. Jednak jak podaje wiele źródeł, gra prędzej czy później zawita także na PC, zaś prawdopodobnym terminem premiery jest przyszły rok.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 notuje świetną sprzedaż. Take-Two podaje wyniki

 0