Red Dead Redemption 2 - poznaliśmy rozmiary plików gry [aktualizacja]

Red Dead Redemption 2 - poznaliśmy rozmiary plików gry [aktualizacja]

Dotychczas rozmiar plików Red Dead Redemption 2 nie był znany, a w sieci byliśmy zasypywani jedynie czystymi spekulacjami na ten temat. Rockstar postanowił jednak odsłonić karty i poinformował ile miejsca zajmie gra na dyskach naszych konsol. Niestety bardzo dużo - właściciele Xbox One muszą szykować 107 GB wolnej przestrzeni, bowiem tyle Red Dead Redemption 2 będzie ważył zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej. Natomiast przyszli posiadacze kopii fizycznych dedykowanych PlayStation 4 mogą nieco odetchnąć, ponieważ tutaj gra potrzebuje 99 GB wolnego miejsca z kolei jeśli chodzi o wydanie cyfrowe wymagane jest dodatkowe 50 GB na potrzeby instalacyjne co daje aż 149 GB przestrzeni. Całkiem możliwe, że w przyszłości waga ulegnie zwiększeniu, gdyż Red Dead Redemption 2 otrzyma tryb wieloosobowy Red Dead Online wzorowany na GTA Online.

Rozmiar plików Red Dead Redemption 2 na Xbox One wynosi 107 GB, z kolei posiadacze PlayStation 4 muszą zarezerwować 99 GB wolnego miejsca w przypadku posiadania wersji pudełkowej i aż 149 GB jeśli mają kopię cyfrową.

Red Dead Redemption 2 - wiemy ile miejsca zajmie gra na Xbox One i PS4

To nie jedyna niespodzianka, jaką prawdopodobnie szykuje dla nas Rockstar. Otóż okazuje się, że wydanie fizyczne, które trafi do sprzedaży prawdopodobnie posiada dwie płyty Blu-ray. Nie są to doniesienia potwierdzone przez Rockstara, a pochodzą od pracownika hurtowni, który zamieścił zdjęcia steel case'ów gry. Oprócz ładnie wykonanego designu pudełka możemy przy okazji zauważyć, iż znajduje się w nim miejsce na dokładnie dwa krążki. Z drugiej strony to wydanie Ultimate czyli teoretycznie może chodzić np. o dodatkową płytę z bonusowymi materiałami, jednakże w praktyce wydawca tytułu nie zamieścił takowej informacji w opisie przytoczonej wersji. Źródło wydaje się więc wiarygodnie, lecz jak wyjdzie finalnie przekonamy się dopiero po odpakowaniu pudełek bądź publikacji oficjalnego stanowiska Rockstara.

Zobacz: Red Dead Redemption 2 na zwiastunie premierowym

Red Dead Redemption 2 zapowiada się na jednego z faworytów do miana gry roku. Niestety do westernowego świata wkroczą na ten moment wyłącznie posiadacze konsol obecnej generacji. Edycja dedykowana komputerom pozostaje w sferze marzeń fanów gier wideo i jeśli rzeczywiście kiedyś się pojawi to ten moment nie nastąpi prędko. Warto podkreślić, że w związku z debiutem produkcji krajowy dystrybutor firma Cenega Poland szykuje nocną premierę w kilku krajowych sklepach. Jeśli zdecydujemy się na zarwanie nocki wówczas kopie gry zakupimy równo o 24:00 z 25 na 26 października. Z atrakcji mogą cieszyć się mieszkańcy m.in. Krakowa, Katowic, Gdańska oraz Warszawy (ich lista jeszcze się powiększy). Szykujecie się na nocne zakupy?

Aktualizacja 20.10.2018

Pochodzący z Kanady i kryjący się pod pseudonimem Kofi, YouTuber posiada już w swojej kolekcji pudełkowe wydanie Red Dead Redemption 2. Potwierdził więc wcześniejsze doniesienia jakoby produkcja trafiła do sprzedaży na dwóch płytach Blu-ray. Pierwszą płytę Data Disc wkładamy do czytnika konsoli w pierwszej kolejności bowiem to właśnie ona rozpocznie cały proces instalacji tytuły na dysku, natomiast drugi krążek Play Disc trafia do naszego urządzenia w momencie odpalenia gry, co oznacza, że do końca rozgrywki nie będziemy musieli w jej trakcie wymieniać nośników. Jest to więc jak najbardziej dobre rozwiązanie ze strony wydawcy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 - poznaliśmy rozmiary plików gry [aktualizacja]

 0