Red Magic 8 Pro z globalną premierą. To jeden z najtańszych smartfonów ze Snapdragonem 8 Gen 2

Red Magic 8 Pro z globalną premierą. To jeden z najtańszych smartfonów ze Snapdragonem 8 Gen 2

Red Magic 8 Pro, czyli najnowsza generacja gamingowego smartfona marki nubia, zadebiutował w Chinach w ubiegłym miesiącu, a teraz chiński producent jest już gotowy do globalnej premiery. To jeden z najtańszych telefonów wyposażonych we flagowy SoC Snapdragon 8 Gen 2, a kanciasty kształt w połączeniu z aparatem przednim umieszczonym pod wyświetlaczem i cienkimi ramkami sprawiają, że telefon prezentuje się naprawdę oryginalnie. 

Red Magic 8 Pro ma 6,8-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2380 × 1116 pikseli i maksymalnej częstotliwości odświeżania 120 Hz. Po prawej stronie znajduje się para pojemnościowych przycisków naramiennych oraz dedykowany przełącznik, który włącza i wyłącza tryb gry. Mamy nadzieję, że ten ostatni można dowolnie zmapować, aby działał np. jako spust migawki aparatu, co pomoże urządzenie wyróżnić się na tle innych modeli z Androidem.

Kanciasty kształt w połączeniu z aparatem przednim umieszczonym pod wyświetlaczem i cienkimi ramkami sprawiają, że telefon prezentuje się naprawdę oryginalnie. 

Red Magic 8 Pro

Telefon jest napędzany przez chipset Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcomm w połączeniu z maksymalnie 16 GB pamięci RAM LPDDR5X i 256 GB lub 512 GB pamięci UFS 4.0 na dane. Za chłodzenie wewnętrznych podzespołów odpowiada zapewnia duża komora parowa połączona z wbudowanym wentylatorem, który może osiągnąć 20 000 obr./min.

Red Magic 8 Pro

Z tyłu znajduje się potrójny moduł aparatu, składający się z 50-megapikselowej jednostki głównej (Samsung Isocell GN5), 8-megapikselowego ultraszerokiego aparatu i 2-megapikselowego sensora makro. 16-megapikselowy aparat do selfie pod wyświetlaczem sprawia, że ekran nie posiada żadnych wcięć czy otworów, chociaż zapewne odbije się to nieco na jakości zdjęć. 

Najnowszy gamingowy flagowiec firmy nubia jest wyposażony w dużą baterię o pojemności 6000 mAh, którą można ładować z mocą do 65 W za pomocą dołączonej ładowarki GaN. Inne godne uwagi funkcje obejmują gniazdo słuchawkowe, głośniki stereo i czujnik odcisków palców w wyświetlaczu, który służy również jako monitor pracy serca. Telefon będzie dostarczany z autorską nakładką RedMagic OS 6.0, opartą na systemie Android 13.

Red Magic 8 Pro

Telen Red Magic 8 Pro będzie dostępny na całym świecie od 2 lutego. Wersja „Matte” z 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci ma nieco bardziej stonowany wygląd i kosztuje 649 EUR w Europie. Wariant premium „Void”, który jest wyposażony w 16 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci i przezroczysty panel tylny, kosztuje 749 EUR.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Magic 8 Pro z globalną premierą. To jeden z najtańszych smartfonów ze Snapdragonem 8 Gen 2

 0