Redmagic prezentuje gamingowy monitor 4K z podświetleniem mini LED z aż 5088 strefami

Redmagic prezentuje gamingowy monitor 4K z podświetleniem mini LED z aż 5088 strefami

Wyświetlacze mini-LED wykorzystują podświetlenie oparte na diodach LED, które może obsługiwać mnóstwo lokalnych stref przyciemniania, zapewniając lepsze wrażenia podczas oglądania treści HDR. Redmagic zaprezentował zaś swój nowy monitor 4K, który zdaje się mocno podbijać stawkę w tym zakresie. 

Redmagic to submarka utworzona przez chińskiego producenta smartfonów nubia w 2018 roku (ta swoją drogą utworzona została przez ZTE, ale od 2015 roku działa niezależnie), która znana jest głównie z gamingowych smartfonów i innych urządzeń skierowanych do entuzjastów e-sportu. Od relatywnie niedawna Redmagic próbuje swoich sił także na rynku monitorów i trzeba przyznać, że oferują one naprawdę ciekawe specyfikacje, zaspokajając potrzeby wymagających graczy. 

Redmagic zaprezentował zaś swój nowy monitor 4K, który oferuje aż 5088 lokalne strefy wygaszania.

Nowe produkty Redmagic obejmują monitor do gier „5088miniLED 4K”, czyli 27-calowy model o rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli i panel AU Optronics Fast IPS. Wyświetlacz 4K oferuje częstotliwość odświeżania 160 Hz, obsługę adaptacyjnej synchronizacji na kartach graficznych NVIDII i AMD, porty DisplayPort i 2x HDMI, a także USB typu C i kilka dodatkowych portów USB do transmisji danych.

Redmagic 4K

Najbardziej interesującą cechą wyświetlacza 5088miniLED 4K są aż 5088 lokalne strefy wygaszania lub „partycji” w ramach podświetlenia Mini LED. Taka liczba stref lokalnego przyciemniania gwarantuje głębszy poziom czerni (niemal niczym OLED) przy zmniejszonym efekcie bloomingu, zapewniając świetne wrażenia podczas oglądania treści HDR i nie tylko.

Strefy przyciemniania o dużej gęstości w modelu 5088miniLED 4K pozwalają monitorowi osiągnąć bardzo wysokie szczytowe poziomy jasności, wynoszące 2200 nitów, a przynajmniej taką wartością chwali się Redmagic. To przekłada się na certyfikat VESA DisplayHDR 1400 potwierdzający „prawdziwe” możliwości wyświetlania HDR. Pozostała część specyfikacji tego monitora obejmuje obsługę 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB i 99% DCI-P3, z fabryczną kalibracją, więc oczekiwać można bardzo dobrej reprodukcji kolorów prosto po wyjęciu z pudełka. 

Choć 5088miniLED jest z pewnością najciekawszym produktem pokazanym przez Redmagic, firma wprowadza na rynek także jeszcze jeden monitor przeznaczony dla fanów ultrapanoramicznych konstrukcji. Zakrzywiony model o przekątnej 49 cali jest wyposażony w ten sam panel QD-OLED, co w monitorze Samsung Odyssey OLED G95SC, z częstotliwością odświeżania 240 Hz i czasem reakcji G2G 0,03 ms.

Monitor oferuje również ten sam zestaw portów, z DisplayPort 1.4, HDMI 2.1 i USB typu C o mocy 90 W do ładowania. W zestawie znajdują się również dwa wbudowane głośniki o mocy 5 W i mikrofon. Redmagic nie podał żadnych szczegółów na temat cen, więc musimy uzbroić się jeszcze w nieco cierpliwości. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmagic prezentuje gamingowy monitor 4K z podświetleniem mini LED z aż 5088 strefami

 0