Redmi 10 - poznaliśmy specyfikację i wygląd smartfona. To może być nowy hit

Redmi 10 - poznaliśmy specyfikację i wygląd smartfona. To może być nowy hit

Smartfon Redmi 10 przedpremierowo wyciekł na stronie singapurskiego sprzedawcy Courts. Sklep nie wyświetla już tej oferty, ale mleko się rozlało i zainteresowani zdążyli zebrać wszystkie istotne informacje na temat telefonu, jak specyfikacja i grafiki urządzenia.

Redmi 10 to smartfon, który podobnie jak jego poprzednicy, będzie próbował zawojować budżetowy segment rynku i wygląda na to, że ma ku temu predyspozycje. Xiaomi wraz ze swoją marką Redmi trzyma się koncepcji oferowania solidnej specyfikacji za relatywnie niewielkie pieniądze. Oczywiście nie wiemy jeszcze, jaka będzie cena urządzenia na polskim rynku, ale ta ujawniona w Singapurze wydaje się obiecująca. Wiemy, że urządzenia z tej serii cieszą się w naszym kraju dużą popularnością, więc jeśli tylko nadarzy się okazja, to przetestujemy Redmi 10. Na co zatem możemy liczyć w tym przypadku?

Smartfon Redmi 10 przedpremierowo wyciekł na stronie singapurskiego sprzedawcy Courts.

Redmi 10 - poznaliśmy specyfikację i wygląd smartfona. To może być nowy hit

Telefon otrzyma na tylnym panelu moduł wyposażony w cztery aparaty, w tym główną jednostkę z sensorem o rozdzielczości 50 MP. Podstawowy aparat zostanie również wyróżniony stylistycznie motywem, który został wprowadzony przez Mi 10 Ultra, czyli srebrną obwódką. Głównej jednostce z tyłu będzie towarzyszyć szerokokątny aparat z 8 MP sensorem i dwa 2 MP aparaty: jeden do zdjęć makro, a drugi do lepszych zdjęć portretowych. 

Ponadto Redmi 10 będzie napędzany przez niedawno ogłoszony chipset Helio G88 firmy Mediatek. To ośmiordzeniowy procesor z dwoma rdzeniami Cortex-A75 pracującymi z częstotliwością 2,0 GHz. Urządzenie będzie sprzedawane w Singapurze z 6 GB pamięci operacyjnej RAM i 128 GB pamięci na dane. Pozostała część specyfikacji obejmuje nakładkę MIUI 12 bazującą na Androidzie 11, baterię o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem 18 W i gniazdo audio 3,5 mm.

Z przodu mamy 6,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania 90 Hz. W górnej części ekranu pośrodku znajduje się otwór na 8 MP aparat przedni do selfie, ale pod panelem nie uświadczymy czytnika linii papilarnych, gdyż ten trafił pod przycisk zasilania, co uznać można za upgrade w stosunku do Redmi 9, gdzie czujnik ten znajdował się na pleckach.

Redmi 10 zostało wyceniane na 249 SGD, czyli około 713 zł, chociaż oczywiście ceny będą się różnić w zależności od regionu. Nie ma daty premiery, ale wiadomo, że telefon będzie dostępny w trzech kolorach: szarym, białym i niebieskim.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi 10 - poznaliśmy specyfikację i wygląd smartfona. To może być nowy hit

 0