Redmi K40 GE - smartfon dla graczy z imponującą baterią i ekranem OLED 120 Hz

Redmi K40 GE - smartfon dla graczy z imponującą baterią i ekranem OLED 120 Hz

Już jutro Xiaomi zapowie nowego smartfona, stworzonego z myślą o graczach - Redmi K40 Game Enhanced Edition. Jednak Redmi opublikowało już w mediach społecznościowych materiały, które pozwalają zapoznać się z gamingowym modelem jeszcze przed oficjalną prezentacją. Dowiadujemy się z nich przede wszystkim, że Redmi K40 GE zostanie wyposażony w jeszcze mocniejszą baterię niż dotychczasowe odmiany K40. Jej pojemność wyniesie aż 5065 mAh (w porównaniu do 4520 mAh w K40, K40 Pro i K40 Pro+). Gracze na pewno docenią ten ponad 10-procentowy przyrost. A jeszcze bardziej może przypaść im do gustu wsparcie dla szybkiego ładowania 67 W. Jeszcze żaden smartfon z linii Redmi nie ładował się tak szybko. Dla porównania, poprzednie odmiany K40 były pod tym względem o blisko połowę wolniejsze (33 W).

Redmi K40 Game Enhanced Edition zostanie wyposażony w baterię 5065 mAh, szybkie ładowanie 67 W, wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 120 Hz i wsparciem dla HDR10+, a także superszybki procesor MediaTek Dimensity 1200, dwa dodatkowe przyciski do wykorzystania w grach oraz trzy obiektywy.

Z myślą o graczach Xiaomi wykorzystało w Redmi K40 GE wyświetlacz OLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz, częstotliwości próbkowania 480 Hz oraz z funkcją HDR10+. Jednak właściwości te będzie można oczywiście zauważyć także podczas codziennego użytkowania. Częstotliwość odświeżania 120 Hz pozwoli np. na płynne przewijanie ekranu, a HDR10+ przyda się także podczas oglądania filmów czy przeglądania zdjęć. A szybkość działania, niezależnie od tego, co będziemy robić, zagwarantuje procesor MediaTek Dimensity 1200. To póki co najmocniejszy podzespół, jaki wyszedł z fabryki tej firmy. Ciekawostką są także fizyczne przyciski, umieszczone na bocznej krawędzi obudowy, które wykorzystamy w ponad setce gier.

Redmi pokazało materiał wideo, na którym można zobaczyć, jak działa pulsujące światełko ambientowe, umiejscowione wokół zestawu obiektywów. LED świeci różnymi kolorami, będzie współpracował z niektórymi grami, a ponadto posłuży do powiadomień o połączeniach, wiadomościach czy statusie ładowania. Światełko będzie można personalizować. A skoro mowa o obiektywach, to K40 GE będzie miał je trzy. Można się spodziewać, że poza standardowym będzie to jeszcze ultraszerokokątny oraz portretowy lub makro. Smartfon na premierę będzie dostępny w trzech wariantach kolorystycznych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi K40 GE - smartfon dla graczy z imponującą baterią i ekranem OLED 120 Hz

 0