Rekordowe wyniki NTT System w I połowie 2021 roku

Rekordowe wyniki NTT System w I połowie 2021 roku

Grupa Kapitałowa NTT System podała wyniki finansowe za minione półrocze. Zysk netto wyniósł 8,4 milionów złotych, zaś przychody - 461,2 mln zł. W odniesieniu do pierwszej połowy 2020 roku oznacza to wzrost zysku o 104 procent a przychodów o 59 proc.

W I półroczu 2021 roku Grupa Kapitałowa NTT System S.A. uzyskała przychody w wysokości 461,2 mln PLN, w porównaniu do 289,4 mln zł osiągniętych w analogicznym okresie 2020 roku, co oznacza wzrost o ok. 59 procent. Grupa wygenerowała jednocześnie zysk przed opodatkowaniem w wysokości 10,6 mln złotych w porównaniu do 5,2 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym samym okresie zysk netto Grupy wzrósł z 4,1 mln zł do 8,4 mln zł, tj. o ok. 104 proc. Na wyniki Grupy Kapitałowej NTT System S.A. w I półroczu 2021 r. wpłynął przede wszystkim ok. 69-procentowy wzrost przychodów na rynku polskim (udział tego rynku w sprzedaży ogółem wyniósł ok. 94 proc.).

Grupa Kapitałowa NTT System podała wyniki finansowe za minione półrocze. Zysk netto wyniósł 8,4 milionów złotych, zaś przychody - 461,2 mln zł.

Rekordowe wyniki NTT System w I połowie 2021 roku

W związku z zapotrzebowaniem na komputery do pracy i nauki zdalnej nadal rosły przychody z dystrybucji komputerów i tabletów. "Pandemia sprawiła, że wiele firm musiało nadrobić wieloletnie zaległości inwestycyjne w zakresie infrastruktury IT. Jednocześnie odnotowaliśmy istotny wzrost udziału i wartości sprzedaży z tytułu dystrybucji podzespołów, akcesoriów, peryferii i elektroniki użytkowej" - powiedział Tadeusz Kurek, prezes NTT System. Najpopularniejsze produkty w tej kategorii to: smartwatche, smartfony (Motorola, Oppo, Realme, Vivo, OnePlus, Huami-Amazfit, Xiaomi), czytniki e-book oraz komponenty komputerowe – procesory Intel i AMD, płyty główne i karty graficzne (MSI i Gigabyte).

Odnotowano także duży popyt na akcesoria do pracy zdalnej takie jak: mikrofony, słuchawki, kamerki internetowe itp. Prezes NTT System podkreśla, że na sprzedaż wspomnianych urządzeń miało wpływ pełne otwarcie sklepów wielkopowierzchniowych w bieżącym roku. Ogółem przychody z tytułu dystrybucji podzespołów, akcesoriów, peryferii i elektroniki użytkowej wzrosły z 181,9 mln w pierwszej połowie 2020 r. do 299,3 mln zł, w pierwszej połowie tego roku. W przypadku drugiej co do wielkości grupy produktowej, jaką są dystrybuowane przez NTT System komputery i tablety innych producentów przychody wzrosły odpowiednio z 81,2 do 132,5 mln zł.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rekordowe wyniki NTT System w I połowie 2021 roku

 0