Remake'i gier mogą doczekać się własnej kategorii nagród

Remake'i gier mogą doczekać się własnej kategorii nagród

Geoff Keighley rozważył osobną kategorię dla gier, które zostały odświeżone. Remake'i byłyby tym samym brane pod uwagę jako odrębna część. Problem polega tylko na tym, że aby stworzyć nową kategorię dla tego rodzaju produkcji, konieczne byłoby nomiwanie do The Games Awards co najmniej 5 tytułów rocznie.

Resident Evil 4 nominowany do nagrody gry roku

Jedną z gier, które zostały nominowane do tegorocznego The Games Awards jest Resident Evil 4. Produkcja Capcomu nie jest jednak zupełnie świeżym tytułem, a odświeżeniem. Właśnie dlatego pojawiły się głosy mówiące, że remake'i nie powinny być brane pod uwagę przy wybieraniu produkcji mających szansę na zdobycie tytułu gry roku. Geoff Keighley rozważył nawet osobną kategorię dla tego właśnie rodzaju gier, co w zasadzie mogłoby być sprawiedliwym posunięciem. Już teraz istnieje przecież podział na różne nagrody, jak E-sportowa gra roku, najlepsza gra familijna czy najlepsza gra fabularna. Dodanie następnej kategorii teoretycznie nie powinno zatem stanowić żadnego problemu.

Zmianę w postaci nowej kategorii zobaczymy najwcześniej dopiero w przyszłym roku.

Resident Evil 4

A jednak jest coś, co mogłoby przeszkodzić w nominacjach do najlepszego remake'u roku. Chodzi o to, że stworzenie odrębnej kategorii oznacza konieczność wyboru co najmniej 5 nominowanych tytułów każdego roku, które nie mogłyby zostać umieszczone na tej liście tylko dlatego, że nie było żadnych innych opcji. Musiałaby istnieć solidna konkurencja, aby taka nagroda w ogóle miała sens. Jednego roku pojawić może się wystarczająco dużo remake'ów, jednak co jeżeli kolejnego ich zabraknie?

Nowa kategoria najwcześniej w przyszłym roku

Mimo pojawienia się pomysłu na rozwiązanie problemu remake'ów, wciąż nie zostało ustalone nic konkretnego. Zmianę w postaci nowej kategorii zobaczymy najwcześniej dopiero w przyszłym roku. Teraz jest już zwyczajnie za późno. The Games Awards zaplanowane jest na 8 grudnia 2023 roku. Czasu zostało więc bardzo niewiele. Wtedy zobaczymy czy Resident Evil 4 został grą roku.

Produkcja Capcomu nie będzie miała jednak lekko, bo i konkurencja jest mocna. Na liście nominowanych produkcji są również takie tytuły, jak Alan Wake II, Baldur's Gate III i The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Oczywiście mowa tutaj o kategorii "Gra roku". Resident Evil 4 nominowany został jeszcze do nagród za najlepszy projekt audio oraz za najlepszą grę akcji/przygodową. Co sądzicie o wyróżnionych tytułach, jest wśród nich jakiś, który waszym zdaniem wręcz musi wygrać w danej kategorii?

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Remake'i gier mogą doczekać się własnej kategorii nagród

 0