Remedy Entertainment i Epic Games pracują nad dwiema grami. Alan Wake 2 coraz bardziej realny

Remedy Entertainment i Epic Games pracują nad dwiema grami. Alan Wake 2 coraz bardziej realny

Remedy Entertainment to studio, którego raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Firma zasłynęła ze stworzenia do dziś dobrze wspominanego przez graczy Maxa Payne'a, a w późniejszych latach opracowała także Alana Wake'a czy Control. Nie są to produkcje odnoszące tak spektakularny sukces, jak przygody upadłego policjanta z Nowego Jorku, ale mimo wszystko nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Mówiło się wprawdzie, że historia o pisarzu odeszła w zapomnienie, ale niedawne informacje wskazują na jego powrót po latach. Deweloperzy podpisali umowę z Epic Games zakładającą stworzenie dwóch tajemniczych tytułów, z czego jeden będzie przedstawicielem segmentu AAA. Drugi zostanie umieszczony w tym samym świecie co główna gra, ale będzie mniej ambitnym projektem z niezbyt wysokim budżetem.

Remedy Entertainment i Epic Games tworzą dwa wspólne projekty, z czego jednym z nich ma być Alan Wake 2.

Epic Games w 100% sfinansuje produkcje i podzieli się 50/50 zyskami z ich sprzedaży. Pojawiły się spekulacje, jakoby owocem tej kooperacji nie był kolejny Max Payne, o którym pewnie marzą fani, ale Alan Wake 2. Sequel byłby oczywiście wydany przez twórców Fortnite i znając politykę wydawcy mógłby trafić na wyłączność i to nie czasową na platformę Epic Games Store. Plotkę o istnieniu nowej gry z tego uniwersum potwierdza redaktor serwisu GamesBeat, Jeff Grubb, a dodatkowo oliwy do ognia dolewa fakt, że Control dostało rozszerzenie związane z Alanem Wake. Z partnerstwa z Epic cieszy się Remedy, którego dyrektor kreatywny, Sam Lake przyznał, że firma "rozumie czego potrzeba, żeby wykreować wielką produkcję". Na razie do tych rewelacji należy podchodzić z dystansem, ale powrót Alana Wake'a nie byłby złym rozwiązaniem.

Jedno jest natomiast przesądzone - główny tytuł wchodzi w pełną fazę produkcji, co oznacza, że zespół odpowiedzialny wcześniej za Control może skupić się całkowicie na jego rozwoju zapominając o perypetiach Jesse Faden. Taki sam scenariusz czeka też mniejszą grę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem na zapowiedź gier nie powinniśmy czekać zbyt wiele czasu. Warto przypomnieć, że w przeszłości Alan Wake był rozdawany na Epic Games Store. Tytuł na trochę zniknął też z cyfrowej dystrybucji, by po rozwiązaniu problemów ponownie wrócić do regularnej sprzedaży.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Remedy Entertainment i Epic Games pracują nad dwiema grami. Alan Wake 2 coraz bardziej realny

 0