Resident Evil 4 na iPhony pojawił się w App Store. Są wymagania i data premiery

Resident Evil 4 na iPhony pojawił się w App Store. Są wymagania i data premiery

Wychodzi na to, że jesteśmy coraz bliżej wejścia w nowym etap mobilnego gamingu. Podczas ostatniej konferencji, Apple pochwaliło się, że ich chip A17 Pro, w który wyposażone są iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, jest w stanie poradzić sobie z rozgrywką w produkcjach AAA. Jeden z wymienionych tytułów, Resident Evil 4, trafił właśnie do App Store, gdzie otrzymał nawet konkretną datę premiery.

Resident Evil 4 pojawił się w App Store

Nie da się ukryć, że sprzęt dla graczy staje się coraz bardziej mobilny. Pomijając gamingowe laptopy, które w tej kwestii są oczywistością, mamy na rynku już przecież takie urządzenia, jak Steam Deck czy ROG Ally, a na horyzoncie jest jeszcze handheld od Lenovo. Oprócz tego są jeszcze smartfony. Wraz z rosnącą wydajnością SoC, granie na nich jest coraz lepsze. W sprzedaży dostępne są nawet modele dedykowane graczom. I chociaż gry dostępne są zarówno na Androidzie, jak i iOS, to raczej system z zielonym robotem częściej kojarzony jest z gamingiem. Apple widocznie stara się to zmienić i to... z przytupem.

W sklepie z aplikacjami dla smartfonów Apple udostępniona została zapowiedź gry Resident Evil 4 z informacją o przedsprzedaży.

Resident Evil 4

Jednymi z najważniejszych urządzeń, które firma z Cupertino przedstawiła w trakcie swojej ostatniej konferencji były iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max. Oba modele posiadają szereg wartych uwagi cech, z których możemy jednak coś wyróżnić. Tym czymś jest obecność chipu A17 Pro. To właśnie ten układ ma pozwolić flagowym smartfonom Apple na uruchamianie gier AAA, w tym nawet takich produkcji, jak Resident Evil 4 czy Assassin's Creed Mirage.

Warto dodać, że obie dostępne będą na iPhonach jako pełnoprawne gry, a nie jakieś odpowiedniki. Teraz jedna z nich pojawiła się nawet w App Store zdradzając kilka watych uwagi informacji. W sklepie z aplikacjami dla smartfonów Apple udostępniona została zapowiedź gry Resident Evil 4 z informacją o przedsprzedaży. Oprócz zwiastuna oraz opisu gry otrzymaliśmy także szczegóły na temat wymagań.

Resident Evil 4 w App Store - wymagania i data premiery

W przypadku iPhona będziemy musieli mieć system iOS co najmniej w wersji 17.0. Oprócz tego konieczny jest smartfon z chipem A17 Pro (albo nowszym, ale takiego jeszcze nie ma). Obecnie w taki układ wyposażone są tylko 2 modele:

  • iPhone 15 Pro
  • iPhone 15 Pro Max

Na iPadzie do uruchomienia gry potrzebny jest system iPadOS 17.0 lub nowszy. Ponadto sam tablet musi posiadać przynajmniej chip M1. Lista obsługiwanych modeli wygląda następująco:

  • iPad Pro 6. generacji (12,9 cala)
  • iPad Pro 5. generacji (12,9 cala)
  • iPad Pro 4. generacji (11 cali)
  • iPad Pro 3. generacji (11 cali)
  • iPad Air 5. generacji

Jeśli chodzi o komputery Mac, tutaj wymagany jest system macOS przynajmniej w wersji 13.0 oraz chip M1 lub oczywiście lepszy.

Jak podano w App Store, wielkość Resident Evil 4 na iPhony to 701,6 MB. Z sekcji przeznaczonej grze dowiadujemy się również, że oczekiwana data premiery to 31.12.2023. Ciekawe jak wielu graczy korzystających z iPhona zostanie odnotowanych po premierze.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil 4 na iPhony pojawił się w App Store. Są wymagania i data premiery

 0