Resident Evil 4 Remake zalicza świetną sprzedaż. Znamy wyniki

Resident Evil 4 Remake zalicza świetną sprzedaż. Znamy wyniki

Remaster czy remake to dobry pomysł na biznes, ponieważ pozwala zarobić jeszcze raz na tym samym pomyśle tylko dostosowanym do współczesnych standardów. Nie trzeba wymyślać koła na nowo wystarczy gotowa baza, tak jak w przypadku Resident Evil 4 Remake, który sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.

Resident Evil 4 Remake notuje świetną sprzedaż

Capcom po wydaniu Resident Evil 2 Remake dostrzegł potencjał w przywracaniu do życia starszych odsłon kultowej serii horrorów, więc poszedł za ciosem i na przestrzeni ostatnich lat dostaliśmy Resident Evil 3 Remake oraz w tym roku Resident Evil 4 Remake, a już spekuluje się o następnym projekcie tym razem związanym z piątą częścią. Nic dziwnego, że wydawca inwestuje w remake skoro te generują świetne wpływy ze sprzedaży. Według Capcomu Resident Evil 4 Remake od premiery sprzedał się w nakładzie przekraczającym 5 milionów kopii. Wydana 24 marca na PS4, PS5, Xbox Series X/S i PC najnowsza pozycja z serii osiągnęła kamień milowy w sprzedaży stosunkowo szybko. Dla porównania, ostatni tytuł z serii, Resident Evil Village z 2021 roku, potrzebował prawie sześciu miesięcy, aby wygenerować sprzedaż 5 mln egzemplarzy.

Resident Evil 4 Remake sprzedał się w ponad 5 mln egzemplarzy i jest to najlepszy wynik od czasów Resident Evil 5.

Ostatnią grą Resident Evil, która sprzedała się szybciej i lepiej niż tegoroczny remake był Resident Evil 5 w 2009 roku (4,97 mln sprzedanych egzemplarzy w ciągu miesiąca oraz 5 mln egzemplarzy w ciągu następnych trzech miesięcy). Remake Resident Evil 4 sprzedał się w 3 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszych dwóch dni i 4 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszych dwóch tygodni.

Deweloperzy mają pewne plany wobec tej gry i nie zostawią jej bez popremierowego wsparcia. „Capcom chce nadal zwiększać sprzedaż wraz z nadchodzącą premierą trybu Resident Evil 4 VR Mode, darmowej zawartości do pobrania, kompatybilnej z PlayStation VR2” - napisano w czwartek. Stwierdzono, że firma planuje również wprowadzić oryginalną zawartość Separate Ways Resident Evil 4 jako DLC. Zawartość, która nie została uwzględniona w początkowej wersji GameCube, ale została później włączona do innych wersji gry, przedstawia Adę Wong i zapewnia nowe spojrzenie na wydarzenia z Resident Evil 4.

Resident Evil 5 Remake następny w kolejce?

O tym, że Japończycy nie poprzestaną na odświeżeniu czwórki jest wiadome. Kierując się chronologią następny w kolejce jest Resident Evil 5 Remake i to o nim od kwietnia mówi się najczęściej. Zdradza to nawet fabuła RE4 Remake, aczkolwiek nie będziemy zdradzać spoilerów. Oczywiście Capcom nie ograniczy się wyłącznie do przywracania starszych części, bo w planach pozostaje jeszcze Resident Evil 9 kontynuujący przygody Chrisa Redfielda wysłanego do Europy po wydarzeniach z Resident Evil Village. Ostatnio pisaliśmy o potencjalnej dacie premiery i wskazuje się na 2025 rok, z zapowiedzią w przyszłym roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil 4 Remake zalicza świetną sprzedaż. Znamy wyniki

 0