Resident Evil Village działa komfortowo na komputerze ze zintegrowaną kartą graficzną

Resident Evil Village działa komfortowo na komputerze ze zintegrowaną kartą graficzną

Resident Evil Village to obecnie najbardziej gorąca premiera roku, na którą czekają fani serii zapoczątkowanej w 1996 roku przez Capcom. Gra ponownie oferuje klimat grozy przedstawiony w poprzednim, siódmym epizodzie więc na próżno szukać tutaj pojedynków z zombie. Wydawać by się mogło, że wysoki poziom graficzny oznacza równie duże wymagania sprzętowe uniemożliwiające sprawne działanie produkcji na starszych komputerach. Jak jednak wskazuje test wydajnościowy, całość została bardzo dobrze zoptymalizowana, dzięki czemu grę bez problemu uruchomimy na PC za 400 dolarów, który nie posiada dedykowanej karty graficznej. Serwis PC Gamer (via Eurogamer) przeprowadził test na konfiguracji z 4-rdzeniowym procesorem AMD Ryzen 5 3400G ze zintegrowanym układem graficznym i RE 8 funkcjonuje na niej zaskakujące dobrze.

Resident Evil Village uruchomimy nawet na budżetowym komputerze bez dedykowanej karty graficznej.

Aby jednak obyło się bez kłopotów należy zmniejszyć rozdzielczość najlepiej do 720p. Chociaż przy 1080p uzyskujemy płynność około 34 klatek na sekundę przy włączonym trybie wydajności oraz 24 FPS z opcją zbalansowaną to w 720p możemy liczyć na rozgrywkę w 54 klatkach na sekundę. Niestety tytuł nie poradzi sobie z ustawieniami w trybie priorytetu z powodu zbyt małej pamięci VRAM. Mimo wszystko komfortowe działanie Resident Evil Village na średniej klasy komputerze bez dedykowanego GPU na zintegrowanym Vega 11 to świetne osiągnięcie Capcomu. Warto wspomnieć, że produkcja zapewni nam płynne działanie np. na Radeonie RX 580 w 1080p przy zachowaniu 60 FPS. Przypomnijmy, że wedle deklaracji producenta do minimalnych ustawień potrzebujemy karty GeForce GTX 1050 z 4 GB VRAM, a do ultra GeForce RTX 3070 / 16 GB.

Jakiś czas temu twórcy kanału na Youtube o nazwie ElAnalistaDeBits przeprowadzili porównanie RE 8 na konsolach PlayStation 5, PlayStation 4 oraz PS4 Pro. O dziwo różnice w poziomie wizualnym nie są znaczące, a piątka wyróznia się na tle poprzedników krótszymi czasami ładowania, co jest zresztą znakiem rozpoznawczym nowej generacji. Widzimy więc, że również na old genach gra działa i wygląda bardzo dobrze.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil Village działa komfortowo na komputerze ze zintegrowaną kartą graficzną

 0