Returnal zalicza średni start na PC. Gra nie zdołała przyciągnąć graczy

Returnal zalicza średni start na PC. Gra nie zdołała przyciągnąć graczy

Returnal zadebiutował na komputerach 15 lutego, jednak jego premiera przeszła bez większego echa. Na Steam tytuł odpaliło niewiele osób jak na tytuł premium. Warto pamiętać, że na konsoli Sony produkcja też nie odniosła dużego sukcesu.

Returnal jest kolejną grą, która pierwotnie zadebiutowała na konsoli PlayStation, a potem również na PC. Tytuł przykuwa mniejszą uwagę niż pozostałe propozycje od Sony, a debiut edycji komputerowej przeszedł bez większego echa. Według danych Steam Charts Returnal w peaku zgromadził 6 643 użytkowników Steam, zaś w chwili pisania wiadomości gra w niego 3 309 ludzi. To mało jak na produkt premium i to wywodzący się z PlayStation. Inne porty Sony na PC radziły sobie znacznie lepiej, z God of War na czele (73 529 graczy jednocześnie), Marvel’s Spider-Man (66 436 graczy), Horizon Zero Dawn (około 49 582 graczy). Nawet średni Days Gone poradził sobie lepiej i w peaku miał 27 380 graczy. Returnal jest jednak mniejszym IP niż popularny God of War.

Returnal nie przyciągnął tłumów graczy.

Returnal

Z drugiej strony produkcja może zbić piątkę z Uncharted: The Legacy of Thieves Collection, który zgromadził podobną publikę 10 851 graczy w peaku. Uncharted 4 + zawarte w pakiecie fabularne DLC mają jednak już swoje lata. Ciężko ocenić czy Returnal po jakimś czasie złapie wiatr w żagle i odżyje lub pozostanie w cieniu. Co ciekawe 80% recenzji gry na Steam jest bardzo pozytywnych, więc nie jest ona zalewana krytycznymi opiniami. Warto pamiętać, iż Returnal zgodnie z danymi z połowy 2021 roku sprzedał się na PlayStation 5 przeciętnie, wówczas rozeszło się 560 tys. egzemplarzy.

Lepiej poradzili sobie Spider-Man: Miles Morales - 6,5 miliona egzemplarzy i Ratchet & Clank: Rift Apart - 1,1 miliona egzemplarzy. Returnal opowiada historię astronautki Seleny lądującej na zmieniającej kształt planecie, która szuka sposobu, by uciec z pełnego niebezpieczeństw miejsca. Główna bohaterka, eksplorując pozostałości prastarej cywilizacji walczy o przetrwanie, lecz jej walkę wieńczą kolejne porażki. Każda śmierć oznacza rozpoczęcie przygody od nowa. Za grę zapłacimy 259 złotych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Returnal zalicza średni start na PC. Gra nie zdołała przyciągnąć graczy

 0