Reżyser Star Wars ujawnia, że z iPhone`ów mogą korzystać tylko ci dobrzy

Reżyser Star Wars ujawnia, że z iPhone`ów mogą korzystać tylko ci dobrzy

Czy zwróciliście kiedyś uwagę, że negatywne postacie w filmach nigdy nie używają iPhone'ów? To nie przypadek. Reżyser Rian Johnson ujawnił, że chociaż Apple zezwala na pojawianie się swoich produktów w filmach, firma ma zasady dotyczące ich używania, co obejmuje także trzymanie ich z dala od rąk złoczyńców. W wywiadzie dla Vanity Fair, Rian Johnson, który wyreżyserował "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi", opowiadał o swoim najnowszym filmie - kryminale z morderstwem w tle - "Na noże". Około 2:50 w filmie pojawia się interesujący fakt na temat ograniczeń Apple dotyczących lokowania produktu.

Reżyser Rian Johnson ujawnił, że Apple nie pozwala, aby w filmach z iPhone`ów korzystali przestępcy, terroryści itp. Widzisz kogoś z produktem Apple w filmie? To nie on zabił! 

"Kolejna zabawna rzecz: nie wiem, czy powinienem to powiedzieć, czy nie... Nie dlatego, że to jest lubieżne czy coś takiego, ale dlatego, że sprawi mi problemy w następnym kryminale, który piszę, ale mniejsza z tym, powiem to. To bardzo interesujące. Apple... pozwalają używać iPhonów w filmach, ale - i to jest bardzo istotne, jeśli oglądałeś kiedyś kryminał - źli faceci nie mogą mieć iPhone'ów przed kamerą. Także ooo nieee, każdy filmowiec, który ma w swoim filmie złego faceta, a którego nie chce ujawnić, chce mnie teraz zamordować" - powiedział Rian Johnson.

Pamiętaj więc, że jeśli zobaczysz w filmie kogoś, kto używa iPhone'a, nie jest to zła postać - to nie on zabił ;). MacRumors zauważa, że w ramach wytycznych Apple dotyczących używania znaków towarowych i praw autorskich Apple, firma twierdzi, że jej produkty powinny być pokazywane "w najlepszym świetle, w sposób lub w kontekście, który pozytywnie odbija się na produktach Apple i Apple Inc", więc nigdy nie zobaczycie seryjnego mordercy robiącego zdjęcia przy pomocy iPhone'a 11. Paradoksalnie, iPhone'y są często wyborem rzeczywistych przestępców, zwykle ponieważ Apple nie ulega FBI w kwestii odblokowywania swoich urządzeń.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Reżyser Star Wars ujawnia, że z iPhone`ów mogą korzystać tylko ci dobrzy

 0