Rockstar Games chce stworzyć idealne GTA 6. Dopiero wtedy gra trafi do graczy

Rockstar Games chce stworzyć idealne GTA 6. Dopiero wtedy gra trafi do graczy

Nie da się ukryć, że oczekiwania graczy wobec Grand Theft Auto 6 są ogromne i urosły po prezentacji pierwszego zwiastuna. Sam Rockstar Games zdaje sobie sprawę z gorącej atmosfery, jaka panuje wokół tego tytułu i zamierza stworzyć perfekcyjną grę. Dopiero wtedy będzie gotowa do debiutu.

GTA 6 premierę będzie miało w 2025 roku (może w okolicach jesieni) na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, z celowym pominięciem PC. Niemal od początku istnienia marki jest bowiem praktykowana premiera w pierwszej kolejności na konsolach a dopiero później na komputerach. Kultowa franczyza od zawsze słynęła ze świetnych jakościowo gier, aczkolwiek w przypadku Grand Theft Auto 6 Rockstar Games chce stworzyć coś najlepszego, wręcz perfekcyjnego i nie kryje się z tym.

Według szefa Take-Two GTA 6 zostanie wydane dopiero wtedy, gdy osiągnie poziom perfekcji.

Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick zapytany przez analityka z BMO Capitala Marketso o premierę GTA 6 odpowiedział, że zarówno jego wydawnictwo jak i studio w przypadku tej produkcji poszukują doskonałości. "A kiedy uznamy, że dokonaliśmy odpowiedniej perfekcyjności, wówczas nadejdzie czas na debiut. I jesteśmy w tym wszyscy razem. Jeśli chodzi o motywacje i zachęty, zachęty finansowe wszystkich osób pracujących w tej spółce są zbieżne z zachętami akcjonariuszy".

"Powstrzymujemy się od przewidywania, jak poradzi sobie ten tytuł, ale oczekiwania są bardzo, bardzo wysokie" - dodał szef Take-Two. Już samą tego rodzaju odpowiedź można uznać za wskazówkę dotyczącą późniejszego niż oczekiwano terminu wydania, ponieważ dążenie do perfekcji w tworzeniu gier oznacza opóźnienie premiery.

Warto wspomnieć, że GTA 5 nadal sprzedaje się świetnie. Z opublikowanego raportu finansowego Take-Two wynika, iż Grand Theft Auto 5 sprzedało się w łącznie 195 mln egzemplarzy. Jeżeli chodzi o wszystkie części serii sprzedaż wyniosła 420 milionów kopii.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rockstar Games chce stworzyć idealne GTA 6. Dopiero wtedy gra trafi do graczy

 0