Rockstar Games przejmuje grupę modderów, która stworzyła popularne modyfikacje do GTA 5

Rockstar Games przejmuje grupę modderów, która stworzyła popularne modyfikacje do GTA 5

Take-Two walczy z modderami związanymi z serią Grand Theft Auto i doprowadza do usunięcia ciekawych modyfikacji, co miało miejsce szczególnie przed premierą Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Rockstar Games z kolei decyduje się w tej sytuacji na nieco zaskakujący krok, przejmując grupę stojącą za popularnymi modyfikacjami do GTA 5 i Red Dead Redemption 2.

Rockstar Games przejmuje grupę odpowiedzialną za narzędzia do GTA roleplay

Take-Two mające prawa do takich franczyz jak GTA czy Red Dead Redemption wytoczyło ciężkie działa przeciwko modderom żądając usunięcia niektórych modyfikacji do swoich gier. Idealnym przykładem były "re3" i "reVC", ulepszone wersje Grand Theft Auto III i Grand Theft Auto: Vice City przygotowane poprzez inżynierię wsteczną kodu źródłowego. Tydzień po tym Take-Two wystosowało żądanie skasowania projektów umieszczonych na Github co też się stało, autorzy modyfikacji złożyli wniosek o przywrócenie plików, w efekcie mody wróciły na stronę. Podczas gdy Take-Two walczy z modderami, Rockstar Games przejmuje grupę odpowiadającą za popularne narzędzia do Grand Theft Auto 5 oraz Red Dead Redemption 2.

Rockstar Games poinformował o przejęciu grupy modderów Cfx.re, która stworzyła popularne modyfikacje do GTA 5 i Red Dead Redemption 2.

Chodzi o ekipę Cfx.re, która przygotowała FiveM i RedM, czyli oprogramowanie do GTA roleplay pozwalającego graczom odgrywać na serwerach różne role. Nie oszukujmy się, ale GTA RP pozwala utrzymać obecnie wysokie zainteresowanie strzelanką. „Dzisiaj z dumą ogłaszamy, że Cfx.re – zespół stojący za największymi społecznościami role play, FiveM i RedM – jest teraz oficjalnie częścią Rockstar Games.

W ciągu ostatnich kilku lat z ekscytacją obserwowaliśmy, jak twórcza społeczność Rockstar znajduje nowe sposoby na rozszerzenie możliwości Grand Theft Auto 5 i Red Dead Redemption 2, szczególnie poprzez tworzenie dedykowanych serwerów do odgrywania ról” – napisała firma na swojej stronie internetowej.

GTA roleplay popularnym trybem Grand Theft Auto 5

Rockstar dodał, że niedawno rozszerzył swoje zasady dotyczące modów, aby oficjalnie obejmowały te tworzone przez społeczność GTA RP. „Współpracując z zespołem Cfx.re, pomożemy im znaleźć nowe sposoby wspierania tej niesamowitej społeczności i ulepszyć usługi, które zapewniają swoim programistom oraz graczom”.

Wchłonięcie grupy, która przygotowuje narzędzia do odgrywania ról absolutnie nie dziwi. Roleplay eksplodował popularnością na Twitchu podczas pandemii koronawirusa. Mod, w którym gracze wykorzystują GTA do tworzenia zupełnie nowych trybów gry, rozbudowanego systemu ekwipunku, ram egzekwowania prawa i innych mechanik w stylu symulacji życia, jest regularnie oglądany przez setki tysięcy widzów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rockstar Games przejmuje grupę modderów, która stworzyła popularne modyfikacje do GTA 5

 0