Rockstar przywraca oryginalne wersje trylogii GTA na PC do sprzedazy

Rockstar przywraca oryginalne wersje trylogii GTA na PC do sprzedazy

Rockstar opublikował na swojej stronie internetowej nowy wpis, w którym przeprasza za stan Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Firma ogłosiła również, że oryginalne wersje gier powrócą do sprzedaży.

Rockstar nie ujawnił niestety żadnej konkretnej daty, kiedy ponownie gry Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas pojawią się w sprzedaży w wersji PC. Nie wiadomo również, czy cena się zmieni. Rockstar powiedział jedynie, że "wkrótce" sprowadzi je z powrotem do sklepu. Gry będą sprzedawane jako pakiet, a każdy, kto kupi wersję Definitive Edition przed 30 czerwca 2022 r., otrzyma pakiet wersji klasycznej za darmo. Na początku października firma Rockstar usunęła oryginalne wersje klasycznych gier ze sklepów z grami na PC i konsole.

Rockstar przywraca do sprzedaży oryginalne wersje Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas, które usunięto przed premierą GTA: The Trilogy

Sytuacji Rockstar nie poprawiają doniesienia, że deweloper przed premierą poszukiwał modów, składał wnioski o ich usunięcie, a nawet pozwy sądowe przeciwko modderom oryginalnych gier na PC. Twórcy modów się jednak nie poddają i kontratakują twórców gry. Jedną z głośniejszych spraw jest batalia osób odpowiedzialnych za re3 i reVC z wydawcą GTA, firmą Take-Two. Miesiąc po tym, jak Rockstar wycofał oryginalne wersje, w sprzedaży pojawiła się odświeżona trylogia. Wszyscy wiemy, z jakim przyjęciem spotkały się remastery, które obecnie mają najniższy wynik w historii Metacritic, zdobywając 0,5 na 100 punktów.

Rockstar jak dotąd cieszył się świetną opinią wśród graczy, wyróżniając się na tle konkurencji, która wiele razy zawiodła swoich fanów, wypuszczając niedopracowane produkty. Niestety Rockstar nie wyciągnął odpowiednich wniosków i wydał grę, która lepiej, żeby w ogóle nie powstała. Możliwe, że firma z tego powodu przywraca oryginalne wersje, które po wgraniu kilku modów mogą przynieść lepsze wrażenia niż ich zremasterowane wersje.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rockstar przywraca oryginalne wersje trylogii GTA na PC do sprzedazy

 0