Rockstar wchodzi do gry z własną platformą PC i rozdaje GTA: San Andreas

Rockstar wchodzi do gry z własną platformą PC i rozdaje GTA: San Andreas

Branża gier PC coraz bardziej zaczyna przypominać rynek serwisów streamingowych wideo, czyli jest coraz bardziej podzielona i praktycznie każdy duży gracz próbuje posiadać własną platformę, gdzie sprzedawać może ekskluzywną zawartość. Bethesda, EA, Ubisoft, czy Epic (nie wspominając o Valve i jego Steamie) posiadają już własne platformy cyfrowej dystrybucji, które wyraźnie różnią się ofertą, ogólną jakością czy dostępnymi funkcjami. Obecnie trwa dość zażarta dyskusja (podsycana przez wykupowanie przez Epic kolejnych tytułów na wyłączność dla swojego sklepu), czy trend ten przynosi korzyści konsumentom, czy też raczej im szkodzi, ale niezależnie od naszego zdania, wygląda na to, że nie ma już odwrotu. Rockstar to bowiem kolejny zawodnik, który postanowił pójść w ślady konkurencji i wypuścił własny launcher, nazywający się po prostu „Rockstar Games Launcher”.

Rockstar to kolejny zawodnik, który postanowił pójść w ślady konkurencji i wypuścił własny launcher, nazywający się po prostu „Rockstar Games Launcher”.

Rockstar wchodzi do gry z własną platformą PC i rozdaje GTA: San Andreas

Na razie nie mamy jeszcze pewności, czy Rockstar ma w planach oferowanie jakichś gier na wyłączność w swoim Launcherze. Niewykluczone jednak, że producent zdecyduje się na taki krok w przypadku przyszłych pecetowych premier, np. portu Red Dead Redemption 2 (wciąż liczymy na to, że tytuł ten w końcu trafi na komputery, na co swoją drogą wskazywać może czas udostępnienia tej aplikacji). Jak na razie jednak nie ma za bardzo o czym pisać, jeśli chodzi o sam launcher, ponieważ na chwilę obecną jest on bardzo ubogi w dostępne funkcjonalności i wypada pod tym względem nawet słabiej od Epic Games Store. Niemniej jednak, Rockstar nie sprzedaje tu jeszcze zbyt wielu gier na PC, więc wydaje się on wystarczający jak na tę ofertę.  

W sklepie znajdziemy takie tytuły, jak GTA: Vice City, Bully: Scholarship Edition, GTA V, L.A. Noire oraz oczywiście Shark Cards do GTA: Online. Po zakupie wybranego tytułu, ten pojawia się w bibliotece gier, gdzie możemy go zainstalować lub uruchomić. Zdaje się, że nie ma tu żadnych innych opcji personalizacji czy modyfikacji. Aby skorzystać z Rockstar Games Launcher, najpierw musimy jednak aktywować nasze konto Social Club. Twórcy przygotowali dla nas jednak nagrodę, ponieważ każdy, kto zdecyduje się na skorzystanie z launchera, może za darmo odebrać grę GTA: San Andreas. Oferta jest limitowana, więc warto się pospieszyć, ponieważ nie wiemy, ile jeszcze potrwa.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rockstar wchodzi do gry z własną platformą PC i rozdaje GTA: San Andreas

 0