ROG Maximus XIII Extreme Glacial i ROG Maximus XIII HERO - nowości Asusa z chipsetem Z590

ROG Maximus XIII Extreme Glacial i ROG Maximus XIII HERO - nowości Asusa z chipsetem Z590

Do sieci przedostały się informacje o nowej generacji płyt głównych Asusa, a mianowicie serii ROG Maximus XIII opartej na chipsecie Z590 i zaprojektowanej dla desktopowych procesorów Intel Rocket Lake. Zdjęcia nowych konstrukcji obejmują ROG Maximus XIII Extreme Glacial i ROG Maximus XIII HERO. Nowości będą wyposażone w chipset Z590, który oferuje pełne wsparcie dla procesorów Intel Rocket Lake Desktop, a także obsługuje PCIe Gen 4.0. ASUS ROG Maximus XIII Extreme Glacial to najwyższa klasa serii ASUS Z590. Główną różnicą odróżniającą ten model od standardowego Extreme jest fabrycznie zainstalowany blok wodny, który dedykowany jest miłośnikom chłodzenia cieczą z niestandardową pętlą.

Do sieci wyciekły zdjęcia nadchodzących płyt Asusa z serii Z590 -  ROG Maximus XIII Extreme Glacial i ROG Maximus XIII HERO.

ASUS ROG Maximus XIII Extreme Glacial posiada cztery sloty DDR4 DIMM, które będą w stanie obsłużyć do 128 GB pojemności z wysokim taktowaniem.  Producent umieścił na płycie cały szereg przycisków do podkręcania i dostrajania ustawień, a nawet punkty pomiaru napięcia, które znajdują się tuż obok gniazda DIMM.2, co z pewnością docenią overlockerzy. Na płycie znalazły się dwa gniazda PCIe 4.0 x16 i jedno PCIe 4.0 x4. Płyta główna oferuje również dwa sloty M.2, z których oba znajdują się pod aluminiową osłoną. Warto zauważyć, że PCH jest również chłodzony przez blok wodny. 

ASUS ROG Maximus XIII HERO będzie zdecydowanie tańszym wariantem serii ROG Z590, który najprawdopodobniej zostanie wyceniony na około 400 USD. Płyta główna została wyposażona w łączność WiF i zapewne będzie istniał tylko jeden model HERO, bez wersji pozbawionej Wi-Fi. Procesor jest zasilany przez podwójne 8-pinowe złącza, podobnie jak  w Extreme, ale sekcja zasilania jest uboższa. Konstrukcja pamięci jest podobna. Za chłodzenie VRM odpowiada radiator, który zawiera miedziany ciepłowód zapewniający szybsze i wydajne odprowadzanie ciepła. Na płycie głównej umieszczono trzy gniazda PCIe 4.0 x16 (elektryczne x16 / x8 / x4). Istnieją również dwa sloty M.2 oraz 6 portów SATA III.  Na płycie głównej znajdują się przyciski zasilania i resetowania wraz z diodą DEBUG. Za dźwięk odpowiada układ SUPREMEFX, który jest zbudowany na bazie Realteka ALC 1150.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ROG Maximus XIII Extreme Glacial i ROG Maximus XIII HERO - nowości Asusa z chipsetem Z590

 0