RTX 3060 drożeje jeszcze przed premierą. Znany sklep zbiera preordery w absurdalnych cenach

RTX 3060 drożeje jeszcze przed premierą. Znany sklep zbiera preordery w absurdalnych cenach

Karty graficzne nieustannie drożeją i nie tylko wśród spekulantów, ale również w sklepach detalicznych, które reagują na ogromny popyt. Już za dwa tygodnie, a konkretnie 25 lutego, zadebiutuje karta graficzna NVIDIA RTX 3060 i wbrew nadziejom graczy, model ten drożeje zanim jeszcze w ogóle trafił do sprzedaży. Zgodnie z wewnętrznymi wytycznymi firmy NVIDIA dotyczącymi embargo, producent spodziewa się, że pierwsza partia nowych kart będzie sprzedawana w sugerowanej cenie detalicznej. Zwykle oznacza to, że sklepy, które przyjmują zamówienia w przedsprzedaży, mają je zrealizować w ciągu kilku dni, a czasem tygodni, jednak z zapewnieniem, że cena podana przy zamówieniu nie uległa zmianie.

Karty NVIDIA RTX 3060 pojawiły się w przedsprzedaży w znanym sklepie ProShop. Najtańszy model kosztuje 2799 zł, przy czym NVIDIA sugeruje 1599 zł.

Niestety, regularnie widzimy sprzedawców, którzy anulują zamówienia typu preorder, tylko po to, aby zmusić klientów do ponownego zamówienia tej samej karty po znacznie wyższej cenie. Jak dotąd firma NVIDIA nie zrobiła absolutnie nic, aby temu zapobiec, ale realnie patrząc niewiele może zrobić, z wyjątkiem ograniczenia dostaw do problematycznego sklepu lub dystrybutora w przyszłości. Znany sprzedawca ProShop, który działa w wielu krajach europejskich, już wystawia karty po zawyżonych cenach, zanim ktokolwiek zdążył zamówić choćby jedną sztukę po sugerowanej cenie producenta. 

Proshop oferuje teraz GeForce RTX 3060 za minimum 2799 PLN. Oficjalna sugerowana cena detaliczna w Europie 1599 PLN. To ogromny wzrost w porównaniu do ceny sugerowanej przez NVIDIA i nic nie wskazuje, żeby wkrótce ceny miały wrócić do normalnego poziomu. Sklepy wystawiają RTX 3060 w cenie niemal identycznej co RTX 3060 Ti, choć generalnie nie ma to większego znaczenia, bo nowy model raczej nie pojawi się na półkach sklepowych.  Ceny te nie są żadnym zaskoczeniem, bo kilka dni temu karty te pojawiły się w Pakistanie, w niemal identycznej cenie (po przeliczeniu) 2780 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: RTX 3060 drożeje jeszcze przed premierą. Znany sklep zbiera preordery w absurdalnych cenach

 0