RTX Path Tracing trafi do Cyberpunka 2077. Już niedługo zobaczymy pierwsze demo

RTX Path Tracing trafi do Cyberpunka 2077. Już niedługo zobaczymy pierwsze demo

NVIDIA zaprezentuje pierwsze demo RTX Path Tracing w czasie rzeczywistym w Cyberpunku 2077. W tym celu wykorzystana zostanie technologia RT Overdrive. W przedstawieniu udział wezmą starszy programista i inżynier technologii NVIDIA, Pawel Kozlowski, a także Jakub Knapik, dyrektor artystyczny studia CD Projekt RED. Wydarzenie odbędzie się już 22 marca.

Cyberpunk 2077 już teraz stawia całkiem spore wymagania przed sprzętem. Zwłaszcza jeśli chcemy cieszyć się oprawą wizualną z wysokimi detalami oraz włączoną techniką śledzenia promieni. Do pierwszoosobowej strzelanki od CD Projekt RED zmierza teraz RTX Path Tracing. Już 22 marca, podczas Game Developers Conference 2023, NVIDIA zaprezentuje pierwsze demo z wykorzystaniem tej technologii w Cyberpunku 2077 w czasie rzeczywistym. Wykorzystany zostanie w tym celu RT Overdrive. W wydarzeniu zatytułowanym "Cyberpunk 2077 RT: Overdrive – Bringing Path Tracing into the Night City" udział wezmą Jakub Knapik, dyrektor artystyczny CD Projekt RED oraz Pawel Kozlowski, starszy programista i inżynier technologii NVIDIA.

Już 22 marca, podczas Game Developers Conference 2023, NVIDIA zaprezentuje pierwsze demo z wykorzystaniem RTX Path Tracing w Cyberpunku 2077 w czasie rzeczywistym.

Debiut technologii śledzenia promieni nie był jednak łatwy. Kiedy w 2018 roku otrzymaliśmy pierwsze karty graficzne z serii GeForce RTX, część osób była sceptycznie nastawiona do nowego rozwiązania. Na starcie tylko nieliczne produkcje oferowały wsparcie dla RT, w po włączeniu tej opcji graficznej okazywało się, że ilość klatek na sekundę znacząco spada. Obecnie, prawie każda gra AAA obsługuje Ray Tracing.

Co więcej, śledzenie promieni pojawiło się nawet we wczesnej wersji na przenośnej konsoli od Valve. Cyberpunk z włączonym RT już teraz wygląda świetnie. Path Tracing jest na zupełnie innym poziomie, co możemy zaobserwować w Portal RTX oraz Quake RTX. Pozostało nam zatem czekać na pokaz implementacji w Cyberpunku. Mamy nadzieję, że zostaną przedstawione również informacje na temat wpływu Path Tracingu na wydajność.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: RTX Path Tracing trafi do Cyberpunka 2077. Już niedługo zobaczymy pierwsze demo

 0