RTX Voice działa również na kartach GTX i Windows 7

RTX Voice działa również na kartach GTX i Windows 7

Na początku tygodnia pisaliśmy o nowej ekskluzywnej dla kart graficznych GeForce RTX funkcji przedstawionej przez NVIDIĘ, czyli RTX Voice. Okazuje się, że technologia redukcji szumów w rzeczywistości niewiele ma jednak wspólnego z RTX-ami i bez problemu można wymusić jej działanie także na kartach z rodziny GeForce GTX, a co więcej nie wymaga nawet Windowsa 10, gdyż radzi sobie z nią Windows 7. Takiego odkrycia dokonał jeden z użytkowników forum Guru3D, obejście oficjalnych wymagań polega na zainstalowaniu aplikacji RTX Voice do momentu aż otrzymamy powiadomienie mówiące o braku wsparcia dla naszej karty graficznej. Pomimo braku zakończenia instalacji, program wypakowuje wszystkie niezbędne pliki na naszym dysku C w tymczasowym folderze o nazwie „NVRTXVoice” (C:\temp\NVRTXVoice), więc później wystarczy tylko kilka magicznych sztuczek.

Bez problemu można wymusić jej działanie RTX Voice na kartach z rodziny GeForce GTX, a co więcej nawet na Windows 7.

Jak wyjaśnia autor tego obejścia, musimy jedynie otworzyć plik RTXVoice.nvi w edytorze tekstu w trybie usprawnień administratora. Plik ten znajdziemy w folderze NvAFX (C:\temp\NVRTXVoice\NvAFX\RTXVoice.nvi). Po jego otworzeniu wystarczy usunąć sekcję „ograniczeń” (patrz poniżej), zapisać plik i ponownie uruchomić instalator za pomocą pliku setup.exe. Tym razem instalacja powinna przebiec bez żadnych problemów.    

 

 

 

Jak na razie użytkownik Guru3D sprawdził kompatybilność RTX Voice po tej modyfikacji jedynie z kartami graficznymi GeForce RTX 1080 i Titan V, ale wiele innych osób, które skorzystało z jego poradnika potwierdza, że działa to również na wszystkich innych modelach z serii GeForce GTX 10xx oraz GeForce GTX 16xx. Odkrycie to wzbudza wątpliwości, czy RTX Voice rzeczywiście korzysta z rdzeni Tensor do wsparcia się sztuczną inteligencją, tak jak promuje to NVIDIA. Okazuje się bowiem, że wystarczą tu zwykłe rdzenie CUDA, ale nie wiemy na chwilę obecną, czy występują różnice w jakości na korzyść modeli GeForce RTX, więc z ostateczną oceną lepiej wstrzymać się do przeprowadzenia odpowiednich testów. Spodziewać można się jednak, że NVIDIA wkrótce zablokuje to obejście za sprawą aktualizacji, więc zainteresowani mogą chcieć zachować obecny instalator beta na swoich komputerach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: RTX Voice działa również na kartach GTX i Windows 7

 0