Ruined King: A League of Legends Story zadebiutuje na PC i konsolach na początku 2021 roku

Ruined King: A League of Legends Story zadebiutuje na PC i konsolach na początku 2021 roku

Ruined King: A League of Legends Story to nadchodzący singleplayerowy spin-off League of Legends, dzięki któremu marka ta po raz pierwszy trafi na konsole. Właśnie otrzymaliśmy nieco nowych informacji na temat tej produkcji, w tym jej przybliżoną datę premiery. I tak, gra zadebiutuje na rynku (o ile nie zaliczy opóźnienia, co ostatnio jest plagą) na początku 2021 roku na platformie Epic Games Store i Steam w przypadku PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Wersja na PlayStation 5 oraz Xbox Series X i S trafić ma na rynek niedługo potem, a osoby, które zdecydują się zakup edycji na obecną generację konsol, otrzymają możliwość darmowego upgrade’u na next-geny.

Właśnie otrzymaliśmy nieco nowych informacji na temat Ruined King: A League of Legends Story, w tym jej przybliżoną datę premiery tej gry.

Oprócz przybliżonej daty premiery, wydawca odpowiedzialny za ten projekt ujawnił także dodatkowe szczegóły na temat tego, czym tak naprawdę będzie Ruined King. Dowiadujemy się więc, że gra reprezentować ma gatunek turowych RPG nastawionych na rozgrywkę single player, a jej akcja rozgrywać będzie się w dwóch regionach Runeterry (planety, na której rozgrywa się League of Legends): Bilgewater i Shadow Isles. Poznaliśmy także czempionów, którzy wystąpią w Ruined King i będą to: Miss Fortune, Illaoi, Braum, Yasuo, Ahri oraz Pyke. Wciąż nie otrzymaliśmy jednak nawet fragmentu rozgrywki, co jest dziwne, biorąc pod uwagę nieodległą datę premiery, ale Riot Forge obiecuje dostarczyć więcej informacji w grudniu i być może wtedy zaprezentuje gameplay. 

Ruined King: A League of Legends Story będzie pierwszą grą w ramach nowej niezależnej odnogi wydawniczej Riot Games, czyli Riot Forge, które zapowiedziane zostało w ubiegłym roku, jako nowa inicjatywa. Ta ma na celu współpracę z innymi deweloperami w celu rozszerzenia uniwersum LoL o nowe gry i gatunki. Oprócz Ruined King, które przygotowywane jest przez Airship Syndicate (twórcy Darksiders Genesis), Riot Forge pracuje także nad Convergence, za które odpowiada ekipa Double Stallion Games. Ten tytuł także trafi na PC i konsole, ale nie wiemy jeszcze kiedy. Riot opracowuje także samodzielnie kolejne gry League of Legends, w tym karciankę Legends of Runeterra (premiera odbyła się w tym roku), League of Legends: Wild Rift (mobilny port popularnej gry MOBA) czy bijatykę oraz serial animowany. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ruined King: A League of Legends Story zadebiutuje na PC i konsolach na początku 2021 roku

 0